čtvrtek 30. června 2011

Nový člen rodiny

Velikonoce letos nezačaly dobře. Do psího nebíčka, protože nikam jinam se nemohla dostat, odešla naše fenka Betynka. Tahle černá chlupatá koule, jak jsme jí někdy z legrace říkali, byla naší věrnou společnicí víc než 14 let. A najednou tu není. Prázdná bouda, to že nás nkdo neupozorňuje hlasitým štěkáním, že někdo jde, všechno na mě i na ostatní padalo. Všechny velikonoční práce jsem sice vykonávala, ale tak nějak po sisyfovsku. Tlačila jsem je před sebou jako velkou hroudu. Uklidila a nazdobila jsem byt, upekla a ozdobila perníčky pro koledníky, uvařila vejce, že je tedy ozdobím a obarvím, ale na to už nedošlo.
Naše holky to vzaly statečně do svých rukou, propátraly internet, několikrát se pohádaly a nakonec našly. Našly nádherné zvířátko, pro které jsme se neváhali pustit přes půl republiky. Koledníci u nás tedy letos zvonili marně, budu jim to muset zítra vynahradit. A my máme ode dneška nového miláčka, který si nás hned na první pohled získal. Doufám, že se mu budeme zamlouvat i my.

první cestování

Je to statečný kluk, vydržel čtyři hodiny na cestách a neprovedl při tom žádnou neplechu.

ě

Na zahradě byl hned jako doma a každému vydatné pomáhal. Není vybíravý - zbaštil všechno, co se mu nabídlo, a navrch ještě večeři Pana Koce. Když jsme si pro něj jeli, měli jsme spoustu otázek typu Nebude moc velký? Nebude po nocích štěkat? Nepoleze mámě do záhonů? Nebudeme mít problémy s údržbou srsti? Po prvním setkání nám už na odpovědích nezáleželo. Dostal nás na své krásné modré oči. A on jakoby věděl, co chceme. Za celou dobu ani nezakňučel, natož aby štěkal. Velký bude přesně tak, jak jsme chtěli. Viděli jsme jeho mámu s překrásnou srstí. Záhonů si ani nevšiml, ani ho nebudeme muset učit K noze!, protože se vždycky nějaké volné chytil a doprovázel nás na každém kroku.

š
č

Jméno už také má. Seznamte se. Jmenuje se KROK. A proč právě tohle jméno? To vyplynulo nějak samo Je to totiž australský ovčák po mamince, po tátovi foxteriér. K naší ovčí rodince se jiné jméno nehodí - holky jsou Kazi a Teta, na podzim přibyde ještě Libuše a Bivoj, tak proč by je nemohl hlídat vznešený kníže Krok?

ř

Dobrou noc, Kroku.