středa 31. srpna 2011

BezinkyO bezinkách a jejich barvě jsem vyčetla jen samou chválu. Barva je prý stálá, sytá, dají se vykouzlit různé odstíny. Nemohla jsem se dočkat, až bezinky dozrají. Na stránkách barvířek už se začaly objevovat obarvená přadýnka a náš bez byl ještě stále zelený. Tady je všechno o dva tři týdny opožděné. Nechápu to, vždyť jsme na jihu. Asi to bude vlivem rybníků a vlhkých lesů.
Ale dočkala jsem se. Barva je doopravdy nádherná. Barvila jsem dvakrát, druhá je malinko světlejší, ale stále krásná. Získala jsem vínové odstíny barev.
První tmavší vznikl tak, že jsem obarvila vlnu, která už barvená byla - trochu nezdařená růžová z rybízu. Prostě už nemám, co bych strčila do hrnce. Nelituju toho, barva je nádherná.

Druhá světlejší se barvila s kamencem a obětovala jsem na ni krásnou přírodní vlnu, co si schovávám pro předení přírodní bílé. Bylo to těžké dilema, možná mi bude chybět. Zato teď mám krásnou fuchsiovou barvu. Nedávné stesky nad filcováním podložek s fuchsiemi už neplatí. Teď mám přírodně barvenou vlnu i pro květy :-D
První přadýnko ze světlejší růžové. Moc ho není, ale je už zamluvené na bezprsté rukavice.