pondělí 8. srpna 2011

Stezka v korunách stromů


Během naší dovolené jsme se také vypravili na bavorskou stranu Šumavy. Zlákala nás impozantní lesní atrakce, jejíž cílem není ubavit nás k smrti, ale umožnit další poznání přírody. Měli jsme velké štěstí na počasí, na cestu zelenými autobusy nám svítilo sluníčko a vydrželo svítit téměř celý den.
Stezka v korunách stromů je podle letáčku nejdelší takovou stezkou na světě. Je dlouhá 1300 metrů, bezbariérová, vybudovaná tak, že se zde každý cítí bezpečně.

Opravdu jsme tu potkávali malé děti, jejich rodiče i prarodiče. Hodně lidí si tu vykračovalo s nezbytnými hůlkami.


Po zaplacení vstupného jsme se vydali po poměrně široké dřevěné lávce s masivním zábradlím a pletivem po stranách.  Hned na začátku se mě zmocnila závrať. Lávka byla sice stabilní, ale pohled z výšky od 8 do 25 metrů mi působil brnění v nohách.


Na občasná zpestření v podobě přechodů po úzké kladině, deskách na péru nebo houpací lávce jsem se neodvážila. I k zábradlí jsem přistupovala s obavami, ale bylo na co se dívat.
Jedličky z pohledu shora vypadaly jako zelené sněhové vločky.


Občas koruny stromů dovolily průhled do okolní krajiny Bavorského lesa.


A nejlepší nakonec - stromová věž.


Rozhledna, kterou tvoří lávka stáčející se do spirály ve tvaru obrovské šišky.  Uvnitř této vzdušné věže rostou dvě prastaré jedle a buk a vy se vydáváte na výpravu od jejich kořenů, kolem jejich kmenů až  k jejich korunám a nakonec vytoupáte až nad ně do výšky 44 metrů.Na vrcholu věže se vám naskytne nádherný výhled  daleko do krajiny. Závrať je pryč, zmocní se vás zvláštní pocit z té krásy. Bavorské domečky s upraveným okolím vypadají jako pro panenky. Informační destičky na zábradlí vám napovídají názvy okolních kopců a hor. Viděli jsme i Alpy.Když se nasytíte krásným výhledem, můžete ještě obdivovat dokonalost technického provedení stezky a genialitu architekta. Stromovou věží stezka končí, ale nekončí možnosti dalšího poznání.


Pod stezkou si můžete projít park s přehlídkou lesních rostlin a za silnicí zase v parku divoce žijící lesní zvířata. V podstatě tu můžete strávit celý den. My jsme ale měli před sebou dlouhou cestu pěšky nazpátek.

Pokračování...