neděle 11. září 2011

Krok se učí poslouchat

aportíky do vody? No problem.
Jde to hodně ztěžka. Je to pes inteligentní až vychytralý. Někdy mám pocit, že si cvičí on nás a ne my jeho. V každém případě platí, že dělat opičky nám bude, jen když se mu bude chtít, a zadarmo ani kuře nehrabe, natož pan pes. Stačí ale mít kapsu plnou dobrot, klid v okolí a za chvíli umí novou dovednost.


Tak třeba Sedni! už ani říkat nemusíme, stačí dát ruku na kapsu.

SEDNI!

Dej pac! trochu trvalo, ale o to víc si to užíváme. Vždycky hodí hlavou roztomile na stranu.Umí taky LEHNI! Vydrží v leže sice jen pár vteřin, ale co by neudělal pro ňamku.

V čem si ale nedá poručit je chodit vedle toho, kdo ho vede na vodítku. Všichni jsou pro něho strašně pomalí a vodítko považuje za šílenou brzdu svého rozletu. Zvlášť když se blížíme k jeho oblíbeným místům, mám pocit, že za ním pouze plápolám. Kdybych zarazila paty do země, mohu i lyžovat. Taky auta ho štvou, musí jim pokaždé výhrůžně vynadat, ať si jezdí jinde.
Jediný způsob, jak zajistit, aby se při průjezdu aut neotočil třikrát kolem své osy, je zaměstnat ho pochoutkou. Občas se to povede.

5 komentářů:

 1. Krok už se toho hodně naučil a určitě časem zvládne i to ostatní.Je to přece jenom ještě mladý jinoch a neposlouchat je přece tak zábavné....

  OdpovědětVymazat
 2. Zdá se, že zrovinka prochází pubertou, jeho chování mi totiž něco připomíná :-D

  OdpovědětVymazat
 3. Vlaďko, naší Týně je osm let a ještě se poslouchat nenaučila, snad jenom na vyhrabej myšičku reaguje okamžitě :))
  Z Kroka ale roste pěkný fešák :))

  OdpovědětVymazat
 4. Měli jme 16 let fenečku a ta byla hodná sama od sebe. Neuměla sedni nebo dej pac, ale taky neutíkala a nedevastovala okolí domu. Tenhle fešák se ale učit poslouchat musí, jinak mě uvádí do stavu zoufalství.

  OdpovědětVymazat
 5. Naše Betka taky moc neposlouchá.

  OdpovědětVymazat