pátek 30. září 2011

Vlněná chňapkaDuhové klubíčko z přírodou barvené vlny svádělo k pletení. Vlny však bylo málo, což mi nedávalo moc možností. A tak jsem se rozhodla pro pletení ze středu buď do čtverce, nebo do kruhu. Vzor jsem přitom vytvářela volně podle fantazie, protože zrovna nebyl žádný po ruce. Klubíčko vyšlo tak tak, okraj už jsem musela uzavřít s druhým klubkem. Ale velikost je dostačující. Bude to tedy chňapka. Rozhodnuto.

6 komentářů:

 1. Krásná chňapka. Ty umíš z hlavy vytvořit sama nějaký vzorek? To jsi dobrá.To bych nezvládla. Háčkování je moje slabina.
  Ještě jsem ti u mě odepsala, že nejsem z Ostravy, ale z Frýdku- Místku, což je co by kamenem dohodil.

  OdpovědětVymazat
 2. Já vím, došla jsem si pro odpověď, nebylo to tak daleko, jen pár klepů na klávesnici. Trošku tě opravím, chňapka je pletená. Já raději pletu, než háčkuju, připadá mi to úspornější, nepadne tolik materiálu a pletenina je měkčí než háčkování. Háčkuju jen dečky a kdysi jsem háčkovala panáčky a zvířátka z Perlovky. To jsem ještě na to měla oči.

  OdpovědětVymazat
 3. Vlaďko, je moc pěkná a na chňapku se mi zdá škoda, já bych ji hned propálila :))

  OdpovědětVymazat
 4. No, vidíš, tak jsem názorně předvedla, že tomu skutečně nerozumím.Teď mi tady chybí vyřechtaný smailík.

  OdpovědětVymazat
 5. je nádherná. jen ji vidět hladí moje oči. ty barvy jsou dokonalé. inu, příroda. já si míchám na vlnu chemické barvy, ale kam se hrabou na přírodu!
  teď jsem na tom se zdravím tak, že jsem ráda, že chodím po bytě. ale až se uzdravím, vyrazím do přírody a něco z těch krás, co vidím u Tebe, Vladi, vyzkouším.

  OdpovědětVymazat
 6. Je to nakažlivé, že? Původně jsem si myslela, že budu zpracovávat vlnu jen v přirozených barvách oveček. Pak jsem začala navštěvovat všechny ty blogy plné přírodního experimentování a bác ho. Bacil mě barvířský bacil. Chodím po lese a na všechno zpytavě koukám, jestli by to nebarvilo. A mimochodem, jeden čas jsem na om byla psychicky dost bledě. Vycházky do přírody jsou vůbec ten nejlepší lék, na psychiku i ostatní bolístky. Přeju ti jen dobré, abys mohla dál tvořit všechny ty nádherné věcičky.

  OdpovědětVymazat