čtvrtek 20. října 2011

Bojovnice


Naše nové jehnčky se ukazují jako bojovnice. Semknuté do šiku si nenechají nic líbit. Zvlášť od Kroka ne. Dupnou, naježí kštici, bojovně potřepou hlavou a bojovně vyrazí do útoku. Krok uskočí a holky hned taktizují - bleskurychle si vymění pozice a zatímco dvě odpočívají, třetí vyráží vpřed. Vyskočit na zadní a dupnut předními, potřást hlavou, nabrat na neexistující růžky a pustit před sebe svou družku. A tak pořád dokola, dokud to psisko nedá pokoj. Ostříhané tetky na to zatím spolu s Bivojem koukají přes plot a pomekávají něco jako: Co se s tím štěkavcem zahazují?


7 komentářů:

 1. Ty jsou kráááásné. Musí to být hodně radosti, ale i starostí.Děkuji za návštěvu u mě na blogu a přeji pěknou neděli. Janka

  OdpovědětVymazat
 2. Teda, tento blog je úžasný:-) Jsem šťastná, že jsem na něj narazila. Na jaře bychom si chtěli pořídit ovečky i jiné zvířectvo a poté zpracovávat i vlnu, takže to tu musím všechno prohlédnout a pročíst, protože je tu spousta informací a už teď vím, že se sem budu strašně ráda vracet. Přeji krásný sobotní večer:-)

  OdpovědětVymazat
 3. Vladko holky jsou opravdu bojovnice Krok bude mit co delat aby ho poslouchaly.Kolik na sobe maji vlny ,budete je strihat jeste pred zimou?

  OdpovědětVymazat
 4. Elli, abych pravdu řekla, nenapadlo mě to nikdy vážit. Bude to určitě méně, než z vašich. Tyhle tři jsou navíc holčičky - jsou drobnější než naše ostatní. A o to, jestli je ostříhat, se dohadujeme. Jejich chovatel nám to doporučil. Přes zimu se jim na jejich dlouhé vlně dělají ledové campouchy. Jenže zima přišla nějak brzy. Každé ráno je silný mráz a my pro ně teprve dokončujeme obydlí (představ si, že jsme celé léto sháněli povolení ke stavbě dřevěné boudy - je to šílená byrokracie, musíš mít spoustu razítek). Tak teď přemýšlíme, co je pro ně horší, bojíme se, aby neprochladly a nepřišli jsme o ně. Přece jen, levné nebyly.

  OdpovědětVymazat
 5. Vladko kdyz je budete strihat tak je nestrihejte tak blizko u tela aby na nich zustalo vic vlny.A nebo take muzes z pytle udelat pro ne kabat.Podle fotek maji ted peknou vlnu a pres zimu by se asi dost znecistila.Ja si vubec nedovedu predstavit kolik mate snimi prace pres zimu kdyz musi byt ve stajich.Ta byrokracije je asi vsude stejna ,az budou mit jejich novy hotel dokonceny tak ho musis ukazat.A jeste jedna otazka v boude jsou na podestilce a nebo mate zvisenou podlahu z latek aby jejich bobky a moc mohla propadat , pisu to nejak blbe ale snad tomu budes rozumet.

  OdpovědětVymazat
 6. Rozumím :-D . My už jednu boudu máme, to jsi už asi zaznamenala. Tam jsou na podestýlce a tady to nebude jinak. Druhou stavíme kvůli tomu, abychom je mohli oddělovat a na půdě bude seno - toho je teď taky třeba víc. Jinak ony jsou valašky hodně otužilé. Ty loňské byly venku celou zimu, chodily se schovat jen na noc. Byly stříhané strojkem v říjnu až na kůži a nic se jim nestalo. Jen jsme je zpočátku nechali pár dní déle zavřené. Vlna jim roste rychle. Ty co jsme stříhali v září už mají kožíšek tři cm. Škoda, že jsme nový přírůstek získali až tak pozdě. Zas v tom bylo nějaké papírovaní. Ony se musí vždycky nějak ohodnotit, než jdou k novému majiteli + základní ošetření. Muž se teď celý víkend činil a jejich nový domov už má střechu i stěny, zbýají jen dodělávky. Hlavní je, že už mají kam zalést před deštěm. Ten pytel není špatný nápad, ovčí oblečky bych tu nesehnala :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Ony mají takový krásný kukuč,tu hlavu mají tak zvláštně střapatou.Moc se mi líbí.Krok si evidentně chce vybojovat úctu a respekt.No, uvidíme jestli se mu to podaří.

  OdpovědětVymazat