čtvrtek 15. prosince 2011

Jacob - hnědý


Je to až neuvěřitelné, jak rozdílnou vlnu může mít jeden druh zvířete. Na řadu přišla hnědá a ta je úplně jiné kvality, než byla šedá nebo bílá. Za prvé je mnohem kratší a za druhé jemnější. Nevím, z jaké části těla byla odstřižená, škoda. Tipuju spíš nějakou spodní.

Česat šla pouze do ruliček. Také bylo předem jasné, k jakému účelu bude sloužit. Vzorek jsem tedy udělala podle toho. Vlastně to byl nápad mé dcery, pro kterou je pletenina určená. Ona navrhovala, já prováděla. Zpočátku se mi do jejího nápadu nechtělo, neuměla jsem si to představit. Výsledek mě ale docela překvapil.
Chci tenkou jednonitku a krajkový vzor, požadovala. - Bojím se, že se to bude trhat, já na to. - Tak do toho přidej nit a co kdyby byla lesklá. - To bude kýčovité. - Tak aspoň na kousek, zkus to.

Pohrabala jsem se svými paličkovacími zásobami nití a našla jednu černozlatou tenounkou lurexovou nit. A vida! Po seskání to zas tak moc neuráželo.Původně byly v plánu jen krajkové návleky na nohy. Upletený vzorek se ale začal nabízet i pro další doplňky, třeba bezprsté rukavice, šálku i čepici. Takže mě čeká nějaká práce.

vzor je ze vzorníku malé Diany z r. 1997