neděle 19. února 2012

Další přírůstek


 Poznali jsme to už včera. Kazi se poprvé nedrala vpřed pro pamlsek a pohlazení. Polehávala v koutě a vstávala jen nerada. Při ranní kontrole nás vítalo bečení a po seně pobíhalo o jednoho drobečka víc. Tak to je on. Další beránek, moc podobný tatínkovi. Líbí se nám jeho tmavá kštice a nožky. Trošku jsme mu pomáhali s pitím. Nějak se pořád nemohl strefit.

Oproti svému bratránkovi a sestřeničce je takový málo čiperný. Držíme mu palce, aby vydržel.

To jeho starší kamarádi si vedou přímo skvěle. Každou chvíli třepou ocásky pod maminčiným bříškem. Beránek už umí přeskočit jehničku, skáčou a dovádějí. Jsem z toho v úžasu, co dovedou čtyřdenní jehňátka.13 komentářů:

 1. Vladěnko, ti jsou tak krásní a miloučcí - hned bych si je šla poňuchňat. Přeju hodně zdraví novému přírůstku a držím pěstičky, aby se mu dařilo jako těm dvěma. Krásné dny. J

  OdpovědětVymazat
 2. Jejda! Taky držím pěstičky, ať to mrňousek vyběhá! Jsou překrásní!! Já bych v tom ovčíně byla furt a furt je mazlila!! :o)))

  OdpovědětVymazat
 3. Přesně jak říkáte, člověk by je pořád jen mazlíkal. Ani jim to nijak zvlášť nevadí, neutíkají. A jejich mámy jsou naše největší mazly, jsou to naše úplně první ovce. Mám pocit, že mě vzaly do party (nebo stáda?)Jen z toho mám rýmu a bolení zad, jak jsem se tam s nimi plazila po kolenou v seně.

  OdpovědětVymazat
 4. Nádherní! A ten kožíšek :)!
  Hezké dny mezi ovečkami přeju. M

  OdpovědětVymazat
 5. Krásné fotky i rozkošná stvoření. Přeji vám všem mnoho společné radosti a pohody.

  OdpovědětVymazat
 6. Dalsi fesak do rodiny ,skoda ze jsou vsichni ze stejneho rodu.Podle fotky je docela maly na to ze byl jedinacek ale to nevadi on to dozene alespon se s nikym nemusi delit o mleko.

  OdpovědětVymazat
 7. Krásní moc:-)Držím palce at to beránek zvládne.-)

  OdpovědětVymazat
 8. To je zlatíčko mrňavý.

  OdpovědětVymazat
 9. At dobre pije a beha a skace, aby se vyrovnal bratrankum. Kouzelny, ale ktere mlade neni roztomile! :) Mate doma nejlepsi zabavu pod sluncem. Takovemu zivemu predstaveni se nic nevyrovna. Drzim pesti, at jde vsechno jak ma. :)

  OdpovědětVymazat
 10. Such a gift!! And wonderful photographs to show :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Zase takový nádherný bobíšek. Moc moc mu také držím pěsti, štěstí, aby mu síly vydržely.

  OdpovědětVymazat
 12. Bože ti jsou krásní!!! S manželem velmi vážně uvažujeme o hospodářství ...jenže :d slepice - bezva vajíčka! Manžel Polívka...já: kdo je klepne? tak ze slepic sešlo, z králíků také, ovečky jsme navrhli oba, ale manžel " budeme to umět?"...odpověď "já nevím" :D takže takhle zařizujeme hospodářství.Úplně jsem viděla scénu z filmu "utrpení mladého boháčka" jak za Landovským přijela milá z inzerátu z husou. :D:D:D Krásný den Vladí

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, my nejsme jiní - naprostí a úplní amatéři, co řeší problémy, když přijdou, hledají informace, kde se dá. Naštěstí existují dobří lidé, co umí poradit. Řekla bych, že s chovem čehokoliv není takový problém jako s papírováním okolo, ta halda papírů, obíhání povolení, vypisování všech možných blbostí by jednoho porazila. Naštěstí je nás na to víc.

   Vymazat