sobota 4. února 2012

Hraju si s vlnou


Už mi trochu začíná chybět jaro, voňavý vzduch a kytičky. Řeším to tak, že se přehrabuju v semínkách a plánuju, kdy a kam co zasadit. A potom taky nahrazuji živé květiny těmi vytvořenými. Třeba růže- královna květin. Asi není nikdo, kdo by ji neobdivoval. Na zahradě jich mám jen pár, protože těm šlechtěným se u mě nedaří. A tak je obdivuji přes cizí ploty a na návštěvách v zahradách, kde se jim daří. A doma si ji udělám třeba paličkovanou nebo plstěnou z vlny.


Použila jsem svou vlnu barvenou v létě rostlinnými barvičkami a namíchala jsem ji do jemnějších odstínů spolu s bílou na česacích kartáčích. Umožnilo mi to  budoucí růžičku pěkně vystínovat. Pak už to bylo jen na filcovací jehle a vlně samotné, jak budou spolu vycházet a co vznikne. 
 Líbilo se mi to tak, jak ukazují horní obrázky. Vycházely mi oblíbené spirály. Domácí poradci, na které často dám, ale ve spirálách růžičky neviděli. A tak přišla znovu na řadu jehla, tentokrát ale vyšívací spolu s perlovkou. A trochu si zařádila. Já ji nechala a čekala, co z toho bude. Vidíte sami.A tady je ta paličkovaná. Celý obrázek můžete vidět u mě v Paličkománii.
růže z obrázku Eliščina zahrádka