pondělí 27. února 2012

Poprvé venku


Tak, milé děti, je na čase objevovat svět. Je třeba trochu obrousit paznechtíčky, zjistit, na co je dobrý kožíšek a otužovat zdraví na čerstvém vzduchu.

Ledy potály, voda se vsákla do země a na chvíli vykouklo sluníčko. Ovčí školka se vydala na procházku.
Bylo to i první seznámení s Krokem. Byl z toho vyjukanější, než jehňátka z okolního světa. První očichání, první potrkání a jsme kamarádi.Jen kdyby zas nezačalo sněžit! Děti, domů! Zavelely mámy.


Ale nám se ještě nechceee. A tak si Krok zahrál na honáka. Moc mu to nešlo, dětičky jsou neposlušné. A ty taky hajdy domů!
Co to tam ty mámy pořád hladají.? Že bych taky ochutnal?

Moc dobré to není, počkáme si na mlíčko.

13 komentářů:

 1. Vlaďko,
  koukám, že se drobátka mají k světu :).
  Hezký večer! M

  OdpovědětVymazat
 2. Já se tady Vladěnko culím na monitor jak tele! To je taková nádhera, ta vaše školka! :o))A jako bych je slyšela: "nám se nechceeeee" :o)))Drobečci malučcí...Jej, jak já bych je pomazlila!

  OdpovědětVymazat
 3. Jsou krásnéééé,milé, skotačivé...taky bych je brala...

  OdpovědětVymazat
 4. Cudownie słodkie. Piesek niezwykle opiekuńczy.

  OdpovědětVymazat
 5. Tak si vzpomínám na loňský rok, jak jsem šla s naším stádečkem 3ovce+4jehňátka do blízkého akátového hájku kolem něčí zahrady. Vyběhla odtud asi tříletá holčička a nějak se k nám chtěla přidružit a nedbala volání maminky. Tak jsem jí vykládala, jak jehňátka poslouchají svoje maminky, každé se drží té své, na její zabečení přiběhne a ne že velká ovce by se honila za nezbedným jehňátkem. A jak se tak popásaly, tak opravdu jehňátka vždy za mámou přiběhla. Tak jsem děvčátku říkala, jak musí být taky takovou máminou ovečkou. No tak se vrátila:-) Ale jehňátka dovedla být taky neposluchy, stačil chabý plot a už jsme je měli u sousedů, jedno z nich podlézalo plot jak jezevčík. No, budete mít ještě zábavy:-) Maruna P.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No Maru, nepochlubila jsem se, bylo by to na další článek. Ale beránek to taky hned první den zkusil. Našli ho sousedé - chalupáři, kteří naštěstí tento víkend byli na chalupě, jak ji bečí pod oknem. Stačila jen chvilka. Vůbec si neumíme představit, jak se k nim dostal. Zřejmě bude po tátovi, pro toho plot taky není žádná překážka a má tak ještě pořád domácí vězení.
   Pro prcka to bylo asi dostatečné vytrestání, protože teď se od mámy nehne. Spíš to ale bude tou zimou, nikam se jim z tepla nechce.

   Vymazat
  2. Tak ti mohu říct, že beránek si to pamatuje. Náš jednou taky něco takového vyvedl, byl celý den v sousední zahradě, bečel u plotu a nevěděl kudy zpět. Pak se ale držel mámy několik týdnů jak klíště, nedbal, že kamarádi někam lezou:-) Už se těším, kolik článků napíšeš na téma "nezbedníci". Bude co psát.

   Vymazat
  3. Já doufám, že ne. Chodíme do práce, nemáme čas na záchranné akce.

   Vymazat
 6. Krásná školka, mají se čile k světu. Krok se také činí, co by honák.Tak ať se jim stále daří!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 7. To je nádhera....čudlíci jedni.Vlaďko pomuchlej je za nás:-)
  Měj se hezky s pozdravem Žaneta.

  OdpovědětVymazat
 8. Vlaďko, přeji ať se mají ty drobečkové čile k světu a hlavně ať z nich máte radost. jsou miloučký..

  OdpovědětVymazat
 9. Pridelali jste Krokovi poradnou praci :), ale ten je urcite spokojeny, ze je uzitecny, to pejsci radi! Jinak takovou podivanou na prvni vychazku bych si nechala libit. Moc roztomili!!

  OdpovědětVymazat