sobota 10. března 2012

Letecký den


I dnešní den byl příjemný, sluníčkový. Kroka to táhlo do luk. Rozhodl se totiž vyzkoušet kočičí triky a lovil myšičky. Nevím jak u vás, ale u nás jich je po téhle podivné zimě požehnaně. Všechny okolní louky jsou pokryté krtčími kopečky a chodbičkami myší všeho druhu. Však se taky Krokovi podařilo hned dvě ulovit. Byl moc spokojený. To by bylo, aby se v něčem nevyrovnal Panu Kocovi. Jen je potom nesežral.Včerejší orli na rybníku určitě nebyli jediní. Zdá se, že zprávy o tom, jak se tu orlovi mořskému daří, nelžou. Viděli jsme jich hned několik. Asi měli také políčeno na myši a my jim trochu vadili. Kroužili v obrovské výšce a vypadali proti modré obloze dost impozantně. Snímků jsem nacvakala mraky, ale zas z nich byly většinou romazané šmouhy. Myslím, že za to může moje špatné oko a třaslavá ruka.

Poslední dva snímky už bude spíš káně. Létalo mnohem níž a s předchozí trojicí se nekamarádilo. Taky má jinak perutě a kresbu křídel.
Na zpáteční cestě se Krok rozhodl pozdravit početné kraví stádo na okolních pastvinách. Nějak mu nepřišlo, že jsou trochu větší než naše ovce, a klidně se k nim hrnul. Žádná obava nebo respekt. Měl štěstí, že to byly jen krávy. Stejně se ale na něj dívaly dost výhružně. Tak alou domů.