sobota 28. dubna 2012

Když u nás rozkvete les...

šťavel kyselý teď rozkvetl úplně všude
...přišlo definitivně jaro. Kvete už několik dní, ale v chladném aprílovém počasí se netvářil fotogenicky. Až teď se sluníčkem se do toho opřel naplno. Myslím, že po následujících horkých dnech bude všechna krása rychle pryč.
 
Vnašem lese převládá barvínek s jasně modrými květy

V barvínkově blízkosti skoro zaniká krása lesních fialek

Naše lesy jsou místy hodně vlhké a tam pak kvetou blatouchy

orsej
a sasanky
Stromy začínají nabírat sílu a odívat se do listí. Potom na všechnu tuhle krásu padne stín a všechna drobná kvítka budou čekat na svou příležitost zase napřesrok. Místo nich rozkvete druhé patro - keře. Však už se na to chystají.

K velké radosti všeho hmyzu...  OBSAZENO!!!


7 komentářů:

 1. Jak nikdo z nas neodola a ty prvni kvitka fotime a pozorujeme, jak se priroda probouzi, ze? Uzasne, krasne, barvinek roste i ve Spanelsku, ale ty sasanky uz jsem dlouho nevidela. Ta posledni fotka je uplne akcni a moc podarena.
  Preji Vam krasnou nedeli! Moc zdravim :)

  OdpovědětVymazat
 2. Barev je teď všude hodně a je dobře, že se nás z nich tolik moc raduje(o:

  OdpovědětVymazat
 3. krasne fotky, probouzejici se priroda je nadherna.

  OdpovědětVymazat
 4. Myslela jsem si, že tohle moje achichání nad rozkvetlou přírodou zůstane bez komentářů. Fotky jsou špatné a vůbec nepostihují skutečnost. Ale jak říká Tychi, všichni to cítíme podobně. Zimy už bylo dost a jaro je nádherné období. Díky za komentáře a všem přeji rozkvetlý svět.

  OdpovědětVymazat
 5. Cha! Achichání nad každým kvítkem je přímo zakódované v každém normálním člověku - si myslím... Snad jen ten druh workoholici, politici a pod. to nepřenášejí...
  Krásné jaro Vladěnko!

  OdpovědětVymazat
 6. Fialky ,blatouchy a kocicky si pamatuji nejvic,ta posledni fotka je moc pekna je na ni videt ze hmyz uz ma co delat.Jeste ti sem dopisu ohledne beranu.Vasek je ma oznacene ruzne barevnymi znackami a jejich potomstvo dostane stejnou barvu znacky.Vy jste velmi omezeni kdyz mate jen ctyri linie.Tady tech linii merina je hodne, Vasek by si pral jednoho berana ktery je az v Zapadni Australii a to uz je opravdu dalka.

  OdpovědětVymazat