neděle 22. dubna 2012

Střiž


Poslední týdny jsou skutečně hektické. Ovečkám narostla vlna a také potřebují manikůru a něco pro dobrou kondici. Začali jsme Bivojem, který byl ještě stále za trest na samotce. Už se mu tam nelíbilo (komu taky?), a tak začal drobet trkat. Nejdřív se musel udělat samostatný výběh a pak šel pod nůžky. Jako beránek. Asi věděl, že se mu blýská na lepší časy.

Matylda

Potom přišla na řadu Matylda. Tu jedinou jsme na zimu nestříhali, je to totiž merinka. Na podzim neměla ještě dostatečně dlouhou vlnu, taky jí neroste tak rychle a kožich se v zimě hodí spíš než v létě. Jestli to bylo dobře? Nevím. Přes zimu se stačila hodně ušpinit. Například si spolu s kámoškami vymyslely, že si vykopou postýlku pod stromem a tam se chodily popelit, ani nechtěly do ovčína. Potom se taky na kvalitě vlny projevil boj o seno. Někdy to bylo tak urputné, že si Matylda vlezla přímo pod zdroj a pak s otýpkou sena na zádech pelášila do kouta si ho zbaštit. Připomínala valník. Na druhou stranu ale její kožich tvoří nepropustnou vrstvu a jak se později ukázalo, špína zůstala jen ve špičkách pramenů vlny.

Co na mě tak čučíteeee! Že se nestydíteee!

Když jsme Matyldu propustili, vypadala nezvykle a podivně malá, zbyla jí jen polovina a já mám plný pytel nádherné vlny.

3 komentáře:

  1. Chudák Matylda!...:o)))) Ale bude se jí líp běhat, když je o polovinu lehčí :o))..teda menší..

    OdpovědětVymazat
  2. Jejky, Matylda je po ostříhání k nepoznání, ale sluší jí to a ty máš zase co příst. Krásný večer. J

    OdpovědětVymazat
  3. Ovečkám se lehce hubne co? Šmik, šmik a je z ní štíhlá slečna.Práce máte neskutečně moc, máte co zvládat.

    OdpovědětVymazat