čtvrtek 10. května 2012

Malá procházka zahradou

 Dnes beze slov.....
9 komentářů:

 1. Ahoj Vlaďko, zahrádky v těchto dnech nemají chybu, ještě kdyby se tráva nemusela sekat pomalu dvakrát do týdne byla by to nádhera :)
  Tak ať ti to všechno krásně kvete :)

  OdpovědětVymazat
 2. Vlasti, my patříme k těm výjimkám, co potvrzují pravidlo a tvrdí, že se tráva síct nemusí. Čekáme, až pěkně naroste po kolena a pak z ní bude voňavé seno. Seču si jen cestičky, kudy chodím. Někdy kosou, někdy sekačkou. Mám v sobě z dětství hluboce usazené zážitky z dědovy zahrady a humen plných vysoké trávy, ve které kvetly kopretiny, kohoutky, kukačky, zvonky, košilky a spoustu dalšího kvítí, co dnes nikde nevidíš. A u cest žluté pantoflíčky a čekanka, namísto prachu a petlahví.
  A tak se těším květy nejen ze záhonu, ale i z pažitu.

  OdpovědětVymazat
 3. Přeji hezkého dne Vladi,

  souhlasím s tebou, tráva po kolena a vše co v ní roste a kvete se i nám zamlouvá, taky patříme mezi tyto vyznavače :-))....mít velký prostor, kde by se i louka vyjímala...máme ji též, teďka jsem ráda za těch pár záhonků ;-))

  Ještě dodatek k minulému příspěvku, lehce mě mrazilo při čtení o Krokovi a zmiji....ještě, že to dobře dopadlo :-*

  S pozdravením do příjemných chvil, bez bolístek...pherenis

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem moc ráda, že je nás víc. A doufám, že ještě další přibudou, protože poklidné vesnické víkendy se od tohoto okamžiku proměnily v děsivou denní můru, drásající nervy. Řešíme to tak, že se snažíme chodit na dlouhé procházky do divočiny, abychom tomu hukotu unikli (to se ale potom můžeme setkat i se zmijí). Klid v zahradách je jen po ránu, když si přivstanem.

   Vymazat
  2. To buďte rádi, že sekačkáři nebrojí proti vašim ovečkám. Mimochodem, nás nabonzoval soused, je to zahrádkářská oblast, ale oni tam mají starší chalupu s trvalým bydlením. Tak na nás přišla komise (stavební úřad, obecní ú., veterina, hygiena, živ. prostředí). No kontrola veliká, ale evidenci máme, všechno označkované, žádné černé stavby (na rozdíl od bonzáků, tak jsme konečně obratem podali podnět i my). Dopadlo to dobře. Oni si asi mysleli, že to máme neregistrované, jako soused přes 2 zahrady (kterého taky vloni bonzli). Ovečky totiž poztrácely ušní známky. V době kontroly už měly řádné duplikáty. Ovečkám zdar, sekačkám zmar! Maruna P.

   Vymazat
  3. No lidé jsou různé, a proto si dáváme velký pozor, aby bylo všechno v pořádku. Naštěstí naše ovečky sousedy nemají, na rozdíl od nás. My máme bohužel ze všech stran milovníky zahradní techniky. Sekačka by se ještě dala vydržet. Elektrické nůžky na živý plot už je zkouška nervů a nejhorší je křovinořez. Dotyčný člověk si nasadí ochranná sluchátka a jede. A my taky. Buď se zavřeme doma, anebo prcháme do lesů. (:-o

   Vymazat
 4. Ach...to kochání v zahradách nebere konce...Kdybych nemusela do práce, tak v těch záhonech i spím!....

  OdpovědětVymazat