neděle 8. července 2012

Beránci boubelatí

Spejblík - ostříhán vypadá rázem menší
Naše první ovčí omladina jsou až na jednu výjimku samí beránci. Beránci boubelatí. Jsou to krasavečkové, ale nemají budoucnost. Čeká je osud mnoha beránků. V celé své kráse čekali na posouzení kvůli hodnocení užitkovosti matek. Já čekala taky - s nůžkami v ruce. Jejich vlna je totiž mnohem jemnější, než vlna dospělých. Zároveň je už dost dlouhá na to, aby se dala příst. Vlna valašek roste rychle. A tak byli beránci ihned po prohlídce ostříháni. Ne moc nakrátko, aby na ně nemohl protivný hmyz.


oba šli požalovat mámám a přitulit se

Vlna mě nezklamala. Krásné lokýnky, na mnoha místech jemňounký materiál. Merino z valašky neudělám, bude to stejně kousat, ale ne tolik, jako vlna jejich otce. Možná najdu odvahu a vyrobím si vzpomínku na naše první beránky v podobě svetru. Snad mě neukoušou ;-D.


česaná příze z beránků

Nejmladší beránek občas neví, jestli je ovečka nebo spíš koza. Jeho máma je z něj celá utahaná, a tak se mu někdy zapírá. Kluk ječí, ale máme je někde v koutě pastviny potichu, má chvilku pro sebe, aby se mohla nažrat. A tak se Krasoň přidá ke kozličce Amálce a běhá s kozami.


Nefotit!

Nefotit!
Nefotit!

Beeeeeeeeeeee!!!!!!!!!

Počkejte na měěě...