středa 18. července 2012

Melange z odstínů žluté a rezavé


 Loňský rok jsem předla většinou jednobarevné příze. Letos se chci naučit příst příze vícebarevné. S tí mám drobet problém. V hlavě se mi urodí plán s vizí výsledku na konci, ale ten bývá ve většině případů jiný, než jsem původně chtěla. Tak i v tomto případě. Od každé barvy mám slabých 5 dkg, z takového množství se toho moc neuplete. Při pohledu do boxu spolu barvy krásně ladí, kontrastem by mohla být bílá (myslela jsem). Shlédla jsem nějaká videa, načerpala inspiraci na různých blogech a začala svoje těžce z přírody vydobyté barvy míchat. To říkám proto, že teď si myslím, že jsem to neměla dělat.První mísení barev jsem provedla tak, že jsem dala vrstvu bílé, pak různé žluté v určitém pořadí, další vrstvu bílé a znovu barevnou.

 Bílou jsem to ukončila.


Česanec vypadal dobře (to oni vždycky a pokaždé se nechám zmást).


 Ještě stále fešák...

 A tady už je výsledek - mdlé klubko vlevo. Příliš mnoho bílé. Pro seskání jsem vytvořila klubko vpravo z česance, který naopak neobsahoval bílou vůbec. Tvořila jsem ho stylem "naplácat" barvy rovnou na velký buben česačky (ukážu jindy, ve vzteku jsem zapomněla fotit).


Výsledná příze odpovídala mdlému začátku.Mrzelo mě to, a tak jsem další část barevných česanců zkusila zpracovat jinak. Natrhala jsem si od každé barvy 6 pruhů. Ty jsem si povytahovala pro předení. Odpoledne se přehouplo do tmy, fotky jsou dost nekvalitní.


Předla jsem barvy ve stále stejném pořadí, které se tedy 6x zopakovalo.


Mám jen jednu cívku, a tak seskávám tak, že si nit přemotám na klubíčko, vnitřní a vnější konec nitě dám k sobě a seskávám z tohoto jednoho klubka. Určité barvy tak vždy přicházely v intervalech k sobě do páru.


 Výsledek mi už přišel o poznání lepší, než u první příze.Je 23.30 a já můžu jít spokojeně spát.


Tady jsou obě pro porovnání. Fotka trochu zkresluje, horní příze je opravdu kontrastnější. Uvidím, jak se bude chovat v pletenině.