úterý 10. července 2012

Odpusť mi mé rouhání

to je teprve začátek
Myslím, že jsem svým dopoledním článkem někoho naštvala. Někoho hodně mocného. Jinak by se to nemohlo stát. Tak ty si, ty zemský človíčku, na něco stěžuješ? Tak já ti ukážu, ať je na co!Začalo to úplně nevinně. Šli jsme Bambulce ošetřit bolavá ouška a chvátali, protože západní obzor byl opět černý a bylo slyšet hřmění. Nic neobvyklého. Jen včely se chovaly divně. Jakoby se chtěly všechny úly naráz vyrojit. Kolem česen mraky včel. Stihli jsme to. Doma povypínali spotřebiče, však už hřímalo pořádněji. A pak to přišlo. Hotová apokalypsa. Zažila jsem tu už ledacos. O povodních 2002 i velký strach, ale spíš o ostatní lidi a známá místa, než o sebe. Dnes jsem se ale bála hodně. Jak si asi připadá malý mraveneček, který se omylem dostal pod náklaďák plný štěrku a právě ho začali vysejpat? Naštěstí dům vydržel. Ne tak ale rostliny venku. Je po úrodě, i té příští. A chudinky denivky. Takový výprask ještě nedostaly. Do ledové zimy také ještě nekvetly. Tak to mám za to, že se rouhám. Věřím, že je to trest, protože manžel o 10 km dál tvrdí, že je u nich horko a sluníčko. Musím mu dát pár krup na mrazák, aby věřil.

 

Promiň, Přírodo!

8 komentářů:

 1. Tak to bylo hodně zlé! U nás se taky dneska odpoledne přehnala buřina, lilo jako z konve, ale kroupy na nás díky bohu nezbyly, už je ale všude takové mokro, že zahrádka čvachtá pod nohami.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byl to skutečně jen takový pás nad naší vsí. Ani Suchdol a okolí ani Třeboň a okolí to nechytlo, je liják. Jsou tu popadané stromy, ale jinak jsme to přežili vcelku dobře.

   Vymazat
 2. Vlaďko, tak to je tedy nářez!!!! Hlavní je, že jste vpořádku. Zdravím a myslím na Tebe. Tady je teď taky taková apokalyptická obloha a zdáli hřmí, tak uvidíme co se z toho vyvrbí. Hezky a pokud možno klidný večer i celou noc.

  OdpovědětVymazat
 3. To je husté! Já nevím, jestli to mám napsat, protože taky, když řeknu, že je něco Ok, do pár hodin se to otočí na opak! Nás tam nahoře asi má někdo rád. Zatím se tady nic tak strašného nestalo. Sem tam bouřka, ale jen s krátkým lijákem a kolikrát ani pod stromy nezamokne. K tolika ledu můžeš hnedle uspořádat zahradní párty s dobře vychlazenou whiskou :))
  Fakt husté... Držím palce, ať už vám tam nic takového nepřijde!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teď už by mi to bylo srdečně jedno. Už není, co bych zachraňovala. Radost z téhle nadílky měly kozy i ovce. Dlouho už se tak nenajedly. Mají totiž rády listí všeho druhu. Tak toho teď mají dost. A Krok se zase s rozkoší ochlazoval v závějích ledu a chroupal si ho jako bonbonky.

   Vymazat
 4. To je nářez....
  U nás je neskutečné sucho. Bouřky jsou větrné. Setmí se, rozfouká, poláme to nějaké větve, sem tam zlomí nemocný strom, vichr rozežene mraky a zase pětatřicítka jak vyšitá. V noci to klesá na pětadvacet, osmadvacet stupňů.
  Proti loňskému a předloňskému roku pravý opak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My měli stejný vedra minulých čtrnáct dní. K nevydržení. Sušili jsme v tom seno, pěkně růčo a ve dvou. Od té chvíle bouřka za bouřkou. Ale po těch kroupách už je pokoj. Ochladilo se a je prima.

   Vymazat
 5. OH MY! I am glad you have survived alright...nature is cruel at times!

  OdpovědětVymazat