úterý 23. října 2012

Podél cest


Čím jsem starší, tím víc si užívám krásy detailů okolí, kterých jsem si dříve nevšímala. Rozebíraly jsme to tuhle s kolegyní v práci a notovaly si, jak nás rozněžňuje, ba až přivádí k slzám ostrůvek uprostřed rybníku v mlžném ranním oparu nebo zlátnoucí stromy v parku.


 Jezdíme denně tam a sem a vnímáme detaily podél cesty. Často si říkám, mít tak nějakou možnost zachytit tyhle okamžiky. A někdy, když mám to štěstí být spolujezdcem, popadnu foťák, nastavím spoušť pro sport a mačkám. Jasně, že pak skoro všechny fotky vyhážu. To co lidské oko vnímá, fotoaparát věrně nezachytí. Šmouha tady, šmouha tam, ale občas se něco i přes sklo automobilu povede.

Krása vybarvených buků smíšených lesů vysočiny, třeba.


Vypuštěný rybník připravující se na výlov...

Malá zoologická v bohem zapomenuté vesničce... Nevěřím svým očím, vidím lamy?


Tady se dřív pásávali koně, dnes takovýto zvláštní chlupatý skot...

A krávy v mlžném oparu, co mi zvěstují, že už jsme doma...

6 komentářů:

 1. Widoki piękne, ale kudłate krowy bardzo mnie zaciekawiły. Może by się z nich dało jakąś niteczkę ukręcić?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :oD Musím se smát, jak se my přadlenky na ten svět díváme podobně. Nejraději bychom vzaly nůžky a kartáče a všechna chlupatá stvoření v okolí přeměnily na přízi ;-)

   Vymazat
 2. Piękny krajobraz. Mnie też się podobają kudłate krowy. Oj pofilcowało by się.
  Pozdrówki.

  OdpovědětVymazat
 3. Že by to bylo tím, že i když se nám zdá, že pořád kvaltujeme, tak vlastně začínáme zpomalovat a vnímat to, na co nebyl čas?... Cítím to velmi podobně..

  OdpovědětVymazat
 4. Ty obrázky jsou úchvatné. Rozněžňující :), melancholické. Myslím si, že vnímání okolí určitě souvisí s věkem, ale určitě tomu taky napomáhá digitální fotografie. Alespoň já si toto vnímání cvičím a trénuji a hledám a pátrám, kde bych mohla fotit a každý den si uvědomuji, že pozoruji víc a víc. A to je určitě moc dobře. Nekvaltujeme, možná je to jen taková velmi, ale velmi zažitá fráze. Dnešní člověk, a zvlášť Vy, Vlaďko, si umí užívat a kochat se :). Těším se na příště :).

  OdpovědětVymazat
 5. Naprosto s tebou souhlasím. Poslední dobou se pohybuji ve svém mikrosvětě a kupodivu mi stačí. Uvědomuji si stále více, že mám to štěstí si žít v docela pěkném koutku světa, stačí se jen dívat kolem sebe a nikam nespěchat. Posílám pozdrav z jižní Moravy do jižních Čech. Maruna P

  https://picasaweb.google.com/108328170680547310014/NaseOvceVNasemLese?authuser=0&authkey=Gv1sRgCKTW25bH_5as4AE&feat=directlink

  OdpovědětVymazat