pondělí 3. prosince 2012

Utkané ze zelených nitek

 Můj druhý pokus tkaní na rámu - žádná velká sláva, poprvé to šlo nějak líp. Nyní mě potkaly všechny porodní bolesti, co se jen tkadlenkám začátečnicím mohou přihodit. 


Začalo to špatně navinutou osnovou, která se mi během práce začala někde neúměrně utahovat, jinde povolovat. Další bolístkou byly nerovnoměrné okraje. Ačkoliv jsem se snažila dělat všechno tak, jak jsem vyčetla v knížkách nebo zahlédla na internetu, ztratila jsem po okrajích dobře cm šířky. Když už se s prověšenou osnovou nedalo téměř nic dělat, zakázala jsem si myslet na tu spoustu nití, co jsem pracně upředla, a polovinu jí ustřihla, abych ji mohla znovu vypnout. Nepřejte si vidět výsledek tkaniny po vypnutí (bééé). Na řadu přišla vidlička a pracné rovnání zvlněného vzoru. Opravdu nesmím myslet na to, že jsem si na tento pokus vypatlala jednu z nejhezčích barev z letošního barvení.

Jediné pozitivum z celé té námahy vidím v tom, že jsem si vyzkoušela různé textury. Také to, že nitě z valašky jsou opravdu dost pevné, ani náznak toho, že by se osnova chtěla trhat.

A nakonec, možná že z toho bude i docela hezký polštář.