čtvrtek 24. ledna 2013

Chceš-li zvýšit své postavení v rodině, na tři dny se ztrať a potom se vrať!

Pan Koc se vzdělává v oblasti výtvarého umění

... pronesla dcera na závěr celé story. Ale to musím zpět na samý začátek.pozor na mě, jsem nebezpečně divoká

Máme dvě kočky. Nejprve Mouru, kterou nám před 16 lety donesly děvčata ze sousedství v košíku a milé koťátko mazaně vydávaly za zaručeného kocoura. Věřili jsme tomu poměrně dlouho. Vlastně až do té doby, dokud se náš Mourek neokotil. Mourkovi, vlastně Mouře, zbyl jen jeden potomek - Mates. Ostatní koťata záhadně zmizela. Jestli je odtáhla kuna, nebo něco jiného? Nevíme. Potom jsme se přestěhovali o chalupu dál do nového domu, ale Moura se stěhovat odmítla. I přesto, že její potomek, malý Matýsek, ještě dost potřeboval mateřskou péči. Museli jsme ho vypiplat sami. Kocourek byl náš mazlík, ale když dospěl, opět záhadně zmizel. Moura stále trucovala na starém bydlišti a nám chyběla kočičí společnost. 
I pořídili jsme si dalšího kocourka. Byl to lumpík, rváč a poděs. Začali jsme mu říkat Voldemour. Vydržel nám asi rok a půl a.... zase zmizel. Řekla jsem hodně nahlas, že už žádnou kočku nechci, ale znáte děti. Přivezly kotě - pražáka (rozuměj dovezeného až od Prahy), bělouška s rezavým srdíčkem na hřbetu a tenhle kocourek si mě zakrátko omotal kolem všech čtyř tlapek. A taky manžela! Jediná kočka, co kdy směla vstoupit alespoň do určitých vyhrazených prostor v bytě. On ale, potvora jedna, dobře věděl, když páníček není doma, že si může troufnout rozvalovat se i jinde. Takový pán. Kocour s velkým K. Začali jsme mu říkat Pan Koc. Ze všech svých kocouřích předchůdců tenhle u nás vydržel nejdéle. Taky jsme ho rozmazlovali, jak jen se dalo. A on se držel zádveří a jak někde uviděl skulinu, šup a už si to hasil s ocáskem nahoru, špička pěkně ohnutá do strany někam do útrob obydlí. Většinou vyběhl do poloviny schodiště směrem do podkroví, rozvalil se na schodech a dělal, jako že nic neprovádí, on se tam nejde nikam zašít.


Minulý týden ve čtvrtek jsme zapadli štědrou sněhovou nadílkou. Musel se proházet dvorek, cestu k nám prohrnul traktor a olemoval nám ji téměř metrovým hrazením ze sněhu. Zvířátkům se v závějích pohybovalo špatně. A Pan Koc nepřišel. Neječel za dveřmi a nedobýval se dovnitř škrábáním jako obvykle. Ani druhý den. To už bylo divné. Začaly se nám hlavou honit scénáře typu - přejel ho traktor a zahrnul ho radlicí do závěje. Nebo - zakousnul ho Krok a teď ho má schovaného v boudě (zkontrolovali jsme - promiň Kroku!). Další scénář - některý z nepřátel koček ho lapil do pasti a po Kocovi už je veta (omlouvám se všem nemilovníkům koček). Někam se ukryl a zasypal ho sníh :-(

Pan Koc nepřišel ani další den. Dcera už se ani nemohla učit, odcházela nahoru, protože dole jí i nám ostatním každá židle nebo křeslo připomínaly jeho nepřítomnost. Byla na něj zvyklá (občas jsem jí ho dávala k telefonu, když musela trávit čas na koleji bez něho).


V neděli ráno jsme si zatopili v krbu a sesedli se ke snídani a tu najednou za dveřmi na terasu - sedí Pan Koc, mňoukne si o otevření a nechápe, proč se na něj najednou tak všichni vrháme, omatláváme ho tlapama a všichni si ho chtějí pochovat. Přiběhla jsem ihned s miskou plnou kousků masíčka, protože po tolika dnech musel být vyhladovělý. A on? Nic! Čuchl k tomu, trochu si ulízl masové omáčky a to bylo všechno. Teprve teď jsme si všimli, že vypadá dobře. Žádné stopy strádání. Můžeme se jen dohadovat, kde byl. Za kočkama asi ne, odtud chodí vždycky s orvanýma ušima. Podezírám ho, že si někam zajel na dovolenou. A měl se tam moooc príma. Mňau!

11 komentářů:

 1. Cóż, kotu się też wakacje należą. Ależ sobie wybrał porę na te wakacje, brrr!

  OdpovědětVymazat
 2. Vlaďko,až na rezavé flíčky má takové mimikry,že bych ho v tom sněhu hledala taky.
  Loupežník jeden chlupatej,se měl někde tůůůze dobře.
  je krásnej,kočky já můžu-jsou to osobnosti♥
  Posíláme veliké pohlazení a pomuchlání(to musí být)
  Měj se moc hezky.
  ♥♥♥
  Žaneta

  OdpovědětVymazat
 3. To je ale záhada, kde byl. On to u vás neměl špatné ani předtím, teď je teda VIP. Já jsem podle titulku myslela, že ty sis udělala nějaký výletíček:-) Jo, a s tím panem Podlahou jsem už domluvená, zrovna jeden kolovrátek má, kamarád z Mikulova mu poveze víno a pak to vezme směrem k nám na Znojmo a vezme mi ho. Díky moc za tip. MarunaP

  OdpovědětVymazat
 4. :D To je přesně ta vlastnost, kvůli které někteří lidé kočky milují a někteří ne. Já mám na kočky alergii a nemůžu je mít doma, ale určitě bych měla, proč si nestřihnout takovou nezávislost s totální psí oddaností!

  Ale připomělo mi to, jak jsme před 4 lety v novém pronajatém domku měli návštěvu. Na kuchyňském okně, kde nebyla záclona žádná žaluzie na mne ve 22:00 večer z naprosté tmy blýskly zelené oči. Na smrt jsem se vyděsila a pochopila, že je to toulavá bezbranná kočička a urgentně potřebuje pomoct. Jak pravím, doma nemůžu kočku mít, tak jsem se o ni starala jak se dalo, jídlo dostala, tabletku proti parazitům, odblešovací obojek. Ona chodila čas od času až jsem pak zjistila, že se naši sousedé shání po Luně. Aha....mrška...bylo jí u nás dobře :). Občas se přitoulala na návštěvu, zahrabat do hlíny svoje výkaly :D, nechat se přímo před našimi zraky okotit obrovským toulavým kocourem....no zkrátka se z naší zahrádky ve středošpanělské vyprahlé obci stalo srocoviště pro toulavé kočky. My jsme odtud potom utekli, protože jsme měli vše zamořené blechami od viditelně nemocných šelmiček. A nejenom proto ;).

  Váš kocourek je krásný a má to vše tak trochu na háku :) umí v tom zkrátka chodit. To je dobře. :)

  OdpovědětVymazat
 5. Ciekawe, czego on w tej książce się naoglądał, że go tak zmotywowało dalekiej wyprawy. :-)
  Śliczne kotki.

  OdpovědětVymazat
 6. U nás by to dopadlo asi stejně, kdyby se Ferda vypravil na dovolenou a nedal o sobě tři dny vědět :)
  Tak hlavně, že všechno dobře dopadlo a Pan Koc si určitě hoví v teplíčku doma za kamny :)

  OdpovědětVymazat
 7. Je náádhernej. Hlavně že se vrátil.

  OdpovědětVymazat
 8. To je krasnej "mazel", moc rada slysim, ze vse dobre dopadlo a mate kocourka zase doma!

  OdpovědětVymazat
 9. :-) jak se pěkně rozvaluje! je to výstavní kocourek. občas nezaškodí, trochu se na chvíli ztratit...

  OdpovědětVymazat
 10. :o)))) Oni nejsou blbí:o)))
  My taky každou chvíli koukáme, jak se někde vyvaluje a jak se umí poskládat - z toho jsme vždycky na popukání:o))
  Je nádherný a on to potffora dobře ví, že jo? :o)))

  OdpovědětVymazat
 11. Copak zvířátka, ony to s námi umí ;)

  OdpovědětVymazat