neděle 17. února 2013

Zvířecí momentky

Bublina

S focením našich zvířecích miláčků se to má jako s focením dětí. Nejprve člověk naseká milion fotek, pak někdo pronese, že to stejně nebudeme prohlížet, a přestaneme s sebou nosit foťák. Jenže! Vždycky když se jde bez něho, sledujeme roztomilé situace, které by zrovna stály za zvěčnění. Třeba když se nám za veselého bekotu žene naproti stádo a všichni mají na hlavě nasněženou santaklausovskou čepičku div ne i s bambulí na konci. Nebo když Teta s Kazi "bruslí" na zamrzlých kalužích ve snaze být co nejdříve u korýtka. A tak projednou po delší odmlce vzniklo zase pár momentek.


Bivoj má teď oči jen pro Jenůvku

Sice žádná velká legrace nebyla, celé stádo mělo jakousi mazlivou náladu. Ale nejsou roztomilí? Někteří od léta trochu povyrostli do výšky, jiní zase do šířky.

máš něco dobrého?

Však toho také přežvýkají. Skrze trávicí ústrojí už jim přešla celá jedna bouda plus půda nacpané senem.

Balbína konečně v očekávání

Také dostávají borové nebo smrkové větve jako pamlsek. To chutná hlavně kozám. Daly alespoň na chvíli pokoj našim stromkům. Taky jedí za dva nebo za tři, na těhulkách už je to poznat. Brzy zase přibyde drobotina a kůzlečí slečny už nebudou nejmladší.

Dcera a matka - Ta podoba!
chvíli jsem jako koníček...

a chvíli za žirafku...

s Amálkou jsme kámošky, ale ostatní nás odhánějí...

Kozlík mazlík, nastávající otec kůzlat. Vzhledem k jeho velikosti to považujeme za zázrak.

Tak ahoj, zase někdy...

12 komentářů:

 1. Vlaďko, to jsou krásné fotečky nádherných tvorečků ... hned bych si je "poňuchňala".

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Vlaďko, krásné zvířátka,krásné fotečky.

  OdpovědětVymazat
 3. jsou krásní. jistě díky té péči a lásce, kterou od vás mají. Bivoj vypadá na fotce skoro romanticky zasněný. a kozlík takový chlapíček, fakt už taťka? kozy, když se dívají do objektivu, to jsou panečku modelky krásné.
  ať vše probíhá dobře, až malí budou chtít ven.

  OdpovědětVymazat
 4. milá Vlaďko,
  krásné fotky! hned bych zaběhla ke Tvým stádečkům a potěšila se s mazlíky :).
  hezké dny přeju! M

  OdpovědětVymazat
 5. Oni mají tak krásné tlamičky!! A očička!..a vůbec bych se se všemi pomazlila! :o))

  OdpovědětVymazat
 6. Piękne zdjęcia, a zwierzaki przecudne!

  OdpovědětVymazat
 7. Vlad'ka, your images capture the essence of these very special creatures! Thank you for sharing them with us! I love the all the horns!!

  OdpovědětVymazat
 8. milá Vladi, doufám, že někdo, kdo se prokouše mou často zbytečnou mnohomluvností, dostane velkou odměnu a přijde poprvé na tvůj blog, kde se potěší vší tou ryzí krásou.
  http://magazin.dogala.cz/calenndula-terapie-blogem/

  OdpovědětVymazat
 9. Fotky máš nádherné.Tu spotřebu sena si dovedu představit, když vím jak rychle mizí u dvou morčat.A to je panečku rozdíl.Ty hnědé kozičky jsou moje favoritky,nádherné.

  OdpovědětVymazat
 10. Krásné fotky :). Ale je škoda, že nevidíme ty sněhové čepice :D :D. Přijde mi, že se ty vaše kozenky vždycky usmívají! Těhulkám přeju hodně zdraví.

  OdpovědětVymazat