středa 20. března 2013

Tak už i Fešule Bárbra...


Pamatujete si ovečku s legračním ksichtíkem, co vám přála mezinárodně na Nový rok? Ode dneška je máma a hned dvojnásobná.
Dva dny před ní přivedla na svět dětičky i hlavoun stáda Teta, jako vždy nad věcí. Její děti už vesele vřískají na celý svět a skáčou jako o závod.
Ustát tyhle záležitosti při zaměstnání je vysilující. Vstávám dřív a běhám je kontrolovat, v práci jsem jako na trní, chvátám domů, ale stejně si to holky vždycky naplánujou na ten nejnemožnější okamžik. Ani jaro nám nepřeje. Posunuli jsme porody o měsíc, ale jaro někde zaspalo. Teprve dnes po mrazivém ránu vysvitlo po dlouhé době slunko. Nezbývá než spoléhat na otužilost valašek. A ony jsou opravdu schopné mámy. Sedím na bobku a jen pozoruji, jak udělá, co je nezbytně nutné - olíže děti, vydává zvláštní mručivé zvuky, kterými je láká za sebou, a taky se stará o svůj žaludek, aby nabrala síly. Bude je potřebovat.


11 komentářů:

 1. Ty fotky mi normálně vhánějí slzy do očí... Ale takové ty z dojetí..
  No a zase šišlám na monitor..:)

  OdpovědětVymazat
 2. je to prostě nádhera!!! Margita

  OdpovědětVymazat
 3. Ojej, to już nie tylko koźlątka, ale i jagniątka masz. Ale za to na pewno czasu nie masz.

  OdpovědětVymazat
 4. Krásné fotky, díky za ně!♥ A hodně zdraví mláďatům i maminkám...

  OdpovědětVymazat
 5. Panečku se Vám to rozrostlo do nepřeberných krás, vždy je u Vás co obdivovat, ráda bych se pomazlila, i když by to ovečková máma nepovolila....co naplat, jen přes monitor holt musíme koukat, neb daleko je Vaše salaš....snad jednou..;-)
  S milým pozdravením naplno užitých dnů....a že jsou, viď?....opatrujte se....pherenis

  OdpovědětVymazat
 6. Vladi, to je nádhery!!!! Jak já bych je ňuchňala a ňuchňala. Vím, že takové hospodářství je velká dřina a ještě k tomu při zaměstnání, ale i tak Ti je tak trochu závidím. Přeji hodně radosti z mláďat a brzké jaro.

  OdpovědětVymazat
 7. Dobrý den Vlaďko, před nějakou dobou jsem objevila Váš blog a stal se ze mě pravidelný návtěvník. Gratuluji ke kouzelným přírůstkům, pohled na ně mě vrací do doby, kdy jsme měli kozy a kůlata byla prostě úžasná. Spoustou činností se zabývám, nové objevuji a tady nacházím spoustu inspirace. Velké díky za sdílení zkušeností. Přeji hodně radosti se zvířecí drobotinou. Lenka H.

  OdpovědětVymazat
 8. jsou krásný, jehňátka malinký. to je zápřah, viď. asi i nervy, jak to dopadne...ale zase už to hlavní snad máte za sebou? snad. a za to tolik radosti...ať hezky rostou a jsou všichni zdraví.
  doufám, že už se ti zahojila modřina od berana a vašemu taťkovi zranění. vy máte z toho chovu zvířat normálně válečnické šrámy!

  OdpovědětVymazat
 9. Jééé, tolik potěru najednou!! Jen ať dobře prospívají, mrňata i mámy. Máte doma rušno. Stejně to jaro je úžasný, všechno pučí, plodí, sníh nesníh. Tak držím pěsti ať jde vše jak má! :)

  OdpovědětVymazat
 10. Všem děkuji za návštěvu i milá slova. Nějak teď nestíhám oplácet návštěvy, raději sedím na bobku a pozoruji tu chundelatou drobotinu. To je velká a slastná odměna za všechny ty nervy (moc to prožívám). Ještě nás čekají tři porody, obávám se, že hned zítra. Na velikonoce už snad bude klid. Moc bych chtěla sluníčko, zvlášť když jsem ho dneska okusila. Ptáci zpívali jako o život, včelky měly svůj velkolepý prolet, až to kolem hučelo, zvířátka se slastně vyhřívala a dováděla. Kozlí omladina už dovádí, mámy je nestačí hlídat. Fotky mám, jen na článek není čas. Tak příště.

  OdpovědětVymazat
 11. Milá Vladi,
  to jsou tak krásné fotky... děkuji za sdílení!
  Mláďátka jsou opravdu nádherná.

  OdpovědětVymazat