pondělí 20. května 2013

Hop sem, hop tam


Tak bych charakterizovala své současné snažení. Zahrada připomíná výbuch sopky, jen místo lávy tryskají trávy :-), což je dobře, bude co sušit. Tráva v záhonech už tak dobrá není. Bylo nutné překopat, přerýpat přehrabat, přestavět a přesázet polovinu okrasných záhonů, což u mě znamená pár desítek metrů čtverečních (nejsem žádný troškař). Něco se vyházelo, výstava Hobby v Českých Budějicích poskytla nové sazenice, aby bylo opět co sázet, okopávat a hlavně zbavovat plevele.

miluji večerní vůni šeříku a konvalinek

Slunečné dny konečně umožnily vyprat první pytel vlny, co teď pozvolna suším. Kazina vlna je tentokrát pěkná bílá a jen málo zašpiněná. Ještě se rozmyslím, jestli ji budu barvit.Stačila jsem obarvit zbytky podzimní vlny z jehňat - rebarborové listy daly jemnou zelenožlutou barvičku bez jakékoliv pomoci mořidla. Rebarbora totiž sama působí jako mořidlo.
A nakonec novinka - Jenůvka se konečně uráčila a je podruhé mámou. Tentokrát se jí povedla pěkná holčička. Bude to dobrá máma. Zvládla všechno sama, jehňátko pije a Jenůvka si ho střeží a vysílá hrdelní signály na všechny strany - to je moje dítě!Ostatní jehňata už jsou pěkně narostlá a dělají nám radost. Takhle sebou vždycky plácnou, když je horko a otravují je mouchy. Ožijou zas až navečer a brzy po ránu už je opět vidíme, jak se pasou. 

moc se mi líbí zabarvení bárbřat. Škoda, že nezůstanou na chov!


Jsem poněkud uhopkaná, ale spokojená. Je za námi něco málo vidět. Hezké dny!