středa 29. května 2013

Pozor na SPAM!!! znovu s dodatkem

Nevím, jestli i vám, ale mně se ve statistikách blogů, které na mě odkazují začala ve zvýšené míře objevovat adresa "topblogstories". Neuváženě jsem na ni klikla (takto se dostávám na nové blogy, které bych jinak ani neobjevila) a vyskočilo na mě porno! Dost mi to vrtalo hlavou, jak by mohly takové stránky odkazovat na ovečkov, a tušila jsem levárnu. Google vyhledávač mě v tom ujistil. Je to zřejmě větší problém, protože na mě vyskočila hned celá řada poradenských stránek.
Takže je to spam a zbavíte se ho zřejmě jedině tím, že na něj nebudete klikat. Už jsem jednou takový podobný problém zažila. Byl na mně odkaz na podivných stránkách, které slibovaly jakýsi byznys. Odtud jsem pak byla bombardována komentáři typu Tvůj blog je príma, ale navštiv moje stránky. Všechno padalo do spamu, trochu jsem si zamazala, až byl najednou pokoj.

Blogování je prima, seznamuje mě s milými a zajímavými lidmi. Ale tak, jako ve skutečném životě, i tady se na vás nabalují prospěcháři, vyžírkové, zlodějíčci nebo ubohé duše, co si léčí svoje mindráky a myslí si, jak jsou vtipné. Co s tím? Buď přestanu blogovat a uzavřu se do své ulitky, nebo se s tím budu muset nějak vypořádat.

Poučení? Neklikám na podivné adresy, ať už od nich vidím sebevětší návštěvnost - i to je podezřelé.

Mějte hezký den! A všem milým blogerům i blogerkám přeji klidnou tvorbu bez otravných individuí.

Vracím se k problému znovu teď odpoledne. Ještě jednou jsem zapátrala po webu, protože mě tyhle stránky znepokojily. Klikla jsem totiž  neprozřetelně na ten odkaz hned dvakrát. Asi se nebude jednat jen o to, že se podíváte na lechtivé fotky. Všude doporučují NEKLIKAT! Někde doporučovali, pokud používáte mozzilu prohlížeč, vymazat si z v nastavení - osobní - historie - cookies (pozor na hesla, pokud necháváte, aby si je za vás pamatoval počítač).
Další rada byla, že jestliže vás zajímá, jaké stránky na vás odkazují, raději si je vždy nejprve prověřte v Google vyhledávači a hlavně neklikejte na odkaz.

Jestli je to útok na službu blogger nebo na něco jiného, nevím, ale útok to je. Nedotazovala by se na to tolik lidí po celém světě.

Přidávám ještě další adresy, které by se mohly ve statistice objevit: probtheme, ontimemarketing, adsensewatchdog, uglystat, villainstat, vampirestat, or zombiesta.

A jedna z nich už se u mě objevila. Opět platí NEKLIKAT! na ně, ignorovat je. Pokud o nich budete informovat další lidi, nepište ty adresy celé, jen bez přípony. Je to nějaký druh malwaru. Jestliže na ně kliknete, nebo budete uvádět jejich adresy, vyhledávače si vás zařadí mezi škodlivé stránky a to asi nikdo z nás nechce. Kdo umí anglicky, koukněte se třeba sem.
Další hrozba je, že po kliknutí by váš počítač mohl kdosi detekovat a zavirovat vám ho. Nejsem zrovna odborník v těhle věcech a upřímně, nevím na co si dávat pozor, ale antivir jsem si raději spustila a to důkladnou prověrku.

Mám z toho nepříjemné pocity. Myslela jsem si doteď, že blogování je jen neškodná zábava.