středa 29. května 2013

Pozor na SPAM!!! znovu s dodatkem

Nevím, jestli i vám, ale mně se ve statistikách blogů, které na mě odkazují začala ve zvýšené míře objevovat adresa "topblogstories". Neuváženě jsem na ni klikla (takto se dostávám na nové blogy, které bych jinak ani neobjevila) a vyskočilo na mě porno! Dost mi to vrtalo hlavou, jak by mohly takové stránky odkazovat na ovečkov, a tušila jsem levárnu. Google vyhledávač mě v tom ujistil. Je to zřejmě větší problém, protože na mě vyskočila hned celá řada poradenských stránek.
Takže je to spam a zbavíte se ho zřejmě jedině tím, že na něj nebudete klikat. Už jsem jednou takový podobný problém zažila. Byl na mně odkaz na podivných stránkách, které slibovaly jakýsi byznys. Odtud jsem pak byla bombardována komentáři typu Tvůj blog je príma, ale navštiv moje stránky. Všechno padalo do spamu, trochu jsem si zamazala, až byl najednou pokoj.

Blogování je prima, seznamuje mě s milými a zajímavými lidmi. Ale tak, jako ve skutečném životě, i tady se na vás nabalují prospěcháři, vyžírkové, zlodějíčci nebo ubohé duše, co si léčí svoje mindráky a myslí si, jak jsou vtipné. Co s tím? Buď přestanu blogovat a uzavřu se do své ulitky, nebo se s tím budu muset nějak vypořádat.

Poučení? Neklikám na podivné adresy, ať už od nich vidím sebevětší návštěvnost - i to je podezřelé.

Mějte hezký den! A všem milým blogerům i blogerkám přeji klidnou tvorbu bez otravných individuí.

Vracím se k problému znovu teď odpoledne. Ještě jednou jsem zapátrala po webu, protože mě tyhle stránky znepokojily. Klikla jsem totiž  neprozřetelně na ten odkaz hned dvakrát. Asi se nebude jednat jen o to, že se podíváte na lechtivé fotky. Všude doporučují NEKLIKAT! Někde doporučovali, pokud používáte mozzilu prohlížeč, vymazat si z v nastavení - osobní - historie - cookies (pozor na hesla, pokud necháváte, aby si je za vás pamatoval počítač).
Další rada byla, že jestliže vás zajímá, jaké stránky na vás odkazují, raději si je vždy nejprve prověřte v Google vyhledávači a hlavně neklikejte na odkaz.

Jestli je to útok na službu blogger nebo na něco jiného, nevím, ale útok to je. Nedotazovala by se na to tolik lidí po celém světě.

Přidávám ještě další adresy, které by se mohly ve statistice objevit: probtheme, ontimemarketing, adsensewatchdog, uglystat, villainstat, vampirestat, or zombiesta.

A jedna z nich už se u mě objevila. Opět platí NEKLIKAT! na ně, ignorovat je. Pokud o nich budete informovat další lidi, nepište ty adresy celé, jen bez přípony. Je to nějaký druh malwaru. Jestliže na ně kliknete, nebo budete uvádět jejich adresy, vyhledávače si vás zařadí mezi škodlivé stránky a to asi nikdo z nás nechce. Kdo umí anglicky, koukněte se třeba sem.
Další hrozba je, že po kliknutí by váš počítač mohl kdosi detekovat a zavirovat vám ho. Nejsem zrovna odborník v těhle věcech a upřímně, nevím na co si dávat pozor, ale antivir jsem si raději spustila a to důkladnou prověrku.

Mám z toho nepříjemné pocity. Myslela jsem si doteď, že blogování je jen neškodná zábava.

13 komentářů:

 1. Máte pravdu, taky mám ve statistikách topblogstories! Děkuji za upozornění!

  OdpovědětVymazat
 2. Musím se podívat,sama padám někdy do spamu často,velice mě to vždy mrzí.

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji za upozornění, je to tam. A mnohokrát.M

  OdpovědětVymazat
 4. Vladěnkooo, to jsem ráda, že o tom píšeš. Já na to mrkla v pátek a málem mě porazilo. Můj syn si dělal legraci, že zřejmě někoho vzrušují kytky, ale já byla špatná a přesně jsem hledala vlastníka blogu. Nic, jen další odkazy a fotky pitomých ženských. Jsi hodná, že jsi to napsala, protože mi bylo trapné to psát.Pěkný večer. Jo a byla jsem dnes s Blankou v práci a když budeš mít málo vlny, tak ti dovezu balík od nich. Aby ses nenudila:-)Věra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No kdyby byla pěkná, nebráním se:-)

   Jinak se spamem řeším ještě jeden problém, a to jestli přistoupit na ověřování komentářů slovem nebo ne. Zdá se, že to řeší více lidí, např. dnes E-Welenka. Je fakt otravné mít zahlcený mail spamem. I z tohoto důvodu se sem obávám dát svou mailovou adresu. Jednou jsem to udělala a od té doby mi na ní chodí převážně nabídky typu, že je nejvyšší čas vylepšit si prsa nebo jinou část svého nedokonalého těla, půjčit si na to klidně můžu po celém světě nebo můžu rovnou vyhrát spoustu peněz! Po ničem jiném ani netoužím ;o)) Je to stejně otravné, jako letáky ve schránce. Nikdo je nečte, jsou zbytečné a končí ve sběru.

   Vymazat
 5. Vlaďko, mám úplně stejnou zkušenost...
  Zdraví Broňa

  OdpovědětVymazat
 6. Taky se mi to stalo ... V první chvíli jsem chtěla blog smazat, nechápala jsem proč se tam odsaď někdo cpe na můj blog .... tak na ty statistiky nekoukám a je to:-))
  Ajka

  OdpovědětVymazat
 7. Mně už ty stránky zmizly, ale byly tam i jedny z těch, které jsi jmenovala jako další...No, mám taky prostě chuť ten blog smazat a finito..Věra

  OdpovědětVymazat
 8. No,tak to je smutné,snad mě to nepotká.Přeji ti ať to zvládneš a blogovat nepřestaneš.No,vida,i se mi to rýmuje.

  OdpovědětVymazat
 9. Já tomu asi špatně rozumím, ale to, že se ty stránky objevují v našich statistikách,naše blogy neohrožují (pokud neklikneme na link), nebo se pletu? Proč tedy by někdo kvůli tomu, chtěl mazat svůj blog, když do statistik vidí jen on sám?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spíš jde o to, že podobné útoky se budou opakovat a skrývají se za nevinnými názvy. Pokud na ně neklikáš pak OK, když ale na ně ze zvědavosti klikneš (a já klikám na názvy blogů které na mě odkazují, zajímají mě), ohrozíš svůj počítač, ne blog. Podobná hrozba mi může přijít i do komentářů nebo mailovou poštou apod. Tam to ale čekám, tady jsem to nečekala.
   Taky jsem se setkala s tím, že jsem si pomocí vyhledávače našla zajímavé blogy s ručními pracemi, nebylo na nich vůbec nic podezřelého ani nebezpečného a přesto mi vyskočila hláška, že by tyto stránky mohly ohrozit můj počítač. To je asi ten problém, o kterém se zmiňují ve varování před podobným spamem. Tím, že jsem na ten odkaz klikla, zůstala jsem s ním nevím jak propojená a vyhledávače si můj blog mohou vykládat jako hrozbu pro ostatní.
   Možná přeháním, ale svět internetu, jak to všechno funguje, je většině z nás utajeno. Ale přijde mi, že dnes je znazší vloupat se mi do počítače než do domu. Vzhledem k tomu, že používám internetové platby, to není příjemná myšlenka.

   Vymazat
 10. Vlaďko, díky za upozornění. Mrkla jsem se na svůj blog a mám ho tam taky. Moc díky za upozornění, že divné odkazy neotvírat. Krásný den Rija

  OdpovědětVymazat
 11. Do statistik se nedívám, tak jsem se podívala taky mám ve statistikách topblogstories.
  Nové blogy nacházím z vašich stránek. Podívám se na stránky, které máte v oblíbených a neznám je. Projdu si členy a podívám se jaké mají stránky.

  Zažila jsem nepříjemný problém se svou Ajinou kuchařkou, kterou mám na webzdarma. Při vstupu přes Google se objevila hláška o nebezpečí viru malware. Celou kuchařku jsem vymazala a nahrála znovu ze svého počítače, který jsem pořádně zkontrolovala, ale google stejně nedovolil otevřít mou kuchařku.
  Žádný vir jsem neměla a nebyl ani na webzdarma. Pouze Google se rozhodl, že se mu webzdarma nelíbí.
  Tento problém jsem neměla jen já. Nakonec mi poradili, jak si přes Google udělat kontrolu stránek a potom byly zase přístupný.

  OdpovědětVymazat