neděle 2. června 2013

Všude voda

potůček, co odvádí přebytečnou vodu z rašelinišť, má zlatavěhnědé zbarvení

Moje dnešní povídání asi nenadchne ty, co jí už opravdu mají až po krk. A ti, co jim právě ubližuje, by raději neměli číst. Mediální zprávy, které se mi odráží v uších i očích a venku pak všemi smysly, navozují atmosféru něčeho nepatřičného. V noci mě pak pronásledují sny, jak běhám po domě a zabezpečuji vše před tornádem, povodněmi a dalšími katastrofami.Kazin beránek - s jehňátky narozenými teď je mnohem méně práce a starostí, než s těmi zimními

V noci lilo jako z konve, také hřmělo, ale naše ovečky to v klidu přečkaly a už se zase pasou. Kožíšky mají krásně vybělené, zbavené kousavého prachu a pylu. a roste jim tráva, je co žrát. Užívají si i to, že je neotravují mouchy, které si libují spíš v parných dnech.

Stádo nás chvilku provází podél plotu, ale pak si všimne zeleného a ztratí o nás zájem

Mám to štěstí, že žiji v krajině, která pojme obrovské množství vody. Přestože pořád leje, téhle přírodní houbě to dělá dobře. Rašelinové lesy, bažiny, rybníky, jezera, potoky i říčky, to všechno dychtí po vodě.


Střídání generací dubů

I moje zahrada je spokojená. Konečně trochu vláhy! Rostlinám to svědčí. Jinak bych musela denně pobíhat s hadicí a kropit a kropit, zatímco písčité podloží by sálo a sálo a na květiny a zeleninu by zbylo jen málo.


Pravda, na obvyklou vycházku musím v gumovkách, ale vycházka je příjemná. Lesní vlahý vzduch, rozkvetlé bahenní rostliny, odraz toho všeho v kalužinách, ve kterých se hemží různá havěť. Nad tím vším poletující volavky, orli i ukřičení rackové, na každé z větších kaluží flegmatické kachničky, které vás dokážou vylekat až k smrti, když čekají až do poslední chvíle a vzlétnou vám těsně před nosem za hlasitého kachního kvákvá smíchu.

Rojovník bahenní u nás spatříte i nechráněných oblastech

 Klidně si roste i po dráty vysokého napětí, pod kterými se neustále vysíká těžkými stroji všechno, co si dovolí v lese růst


 Má k tomu skvělé podmínky...

Prohlubně po vyvrácených stromech se v tomto počasí mění v životodárné tůňky...

A Krok si to jako vždy užívá, tentokrát hop a skok přes potok


Nemyslím si, že je něco špatně. Vidím kolem sebe, že příroda to tak chce. Má to tak být. To jen nám lidem to nevyhovuje. Chceme mít všechno urovnáno hezky podle statistik, podle vlastních přání. Mám obavy, že jsme jen obtížné blešky v něčím kožichu a ten se občas oklepe.

Rosnička mi zvenku hlasitě přizvukuje.
oveckov.blogspot.com