pondělí 8. července 2013

Islandské ovečky podruhé


Všechny česance vlny z islandských oveček od dcery jsou spředené. Z načechraných obláčků jsou malá klubíčka, která zatím čekají na další využití. Vlna těchto oveček je jen o něco málo jemnější než z našich valašek, a tak to bude asi vyžadovat odvahu nosit z ní něco pleteného. Rukavice by se ale mohly unosit a hřát bezpochyby budou.


Předla jsem na vřetánku a spředla úplně všechno, i když česance nebyly zrovna podle mého gusta. Byly plné drobných zacuchanin, které bych z vlastní vlny určitě odstranila. Nakonec to ale konečné přízi neuškodilo. Vypadá pěkně.

5 komentářů:

 1. Vladi, klubíčka vypadají skvostně!!!! Tváří se, že bych z nich byl skvělý zimní huňatý svetr, kdyby jich bylo víc a kdyby nekousala.

  OdpovědětVymazat
 2. Ahojky Vlaďko,
  klubíčka jsou úžasná. Miluji tyto barvy. Krásný den. Eva

  OdpovědětVymazat
 3. Myslím, že se určitě povedly a rukavice budou fajn. Já si vzpomínám, kdy naše maminka na nás pletla snad všechno. Pletené zvonáče a rukavice ovšem dopadaly pod tíhou sněhu nejhůř. Vážily tak o 2kg více a protáhly se o 10cm:-)))). Ale já rukavice taky mám pletené. Dají nejvíce tepla.Vladi, krásné dny.Věra

  OdpovědětVymazat
 4. klubka jsou fakt pěkná:-))
  Ajka

  OdpovědětVymazat