středa 23. října 2013

Praha uměleckáMyslela jsem si, že miminka Davida Černého lezou jen po Žižkovském vysílači, ale při procházce Kampou jsem si je mohla prohlédnout pěkně zblízka i tady.

A kousek za nimi při pohledu na Vltavu vás upoutá další umělecký žertík - žlutí tučňáci. Škoda, že je neuvidím v noci, měli by svítit.


V této hašteřivé předvolební době pro mě zvláštní náhoda postavila do cesty tento na zeď nastříkaný obraz.

A procházku Kampou ukončil pohled na spoustu lásky - visací zámky jako důkazy věrnosti zamilovaných. Je jich tam moc. Podezírám podnikavé obchodníky, že mají nablízku nějaký obchůdek, kde je za pěkný peníz procházejícím dvojicím nabízejí. Nebo že by se sem opravdu hnalo tolik dvojic?


Za uměním jsme vyrazili do královského letohrádku. Měli jsme tam svého osobního průvodce - dceru, která je tam pracovala jako kustod. Navíc je nám výstava sklářského umění velmi blízká, polovina našich příbuzných byla zaměstnaná ve sklárně, než před lety zkrachovala. Před vchodem nás přivítala hra zrcadlení. Taková zrcadlící vlna.
Uvnitř jsem už samozřejmě nefotila, ale soutěžní exponáty si můžete prohlédnout ZDE nebo ZDE.

A to je definitivní tečka za návštěvou Prahy, tak zpátky na jih. Hezký den!

5 komentářů:

 1. Hezke fotky me se libi ty zrcadla,ty miminka a zamky jsme videly ale to dalsi tam nebylo asi se to po case vymeni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, ta jsou jen součástí té skářské výstavy. Bylo to hodně efektní, ale uvnitř bylo také na co koukat, sklo je úžasný materiál a je až k neuvěření, co se z něj dá vytvořit. Třeba skleněná kožešina, krajkový ubrus ze skla, masky nebo svléknutá lidská kůže, žasla jsem nad tím vším umem.

   Vymazat
 2. The love locks on bridges fad has just reached the uk and we now have them on a bridge near our city, the children reminded me of the ones in Oslo, there is a small area in the park with statues of very small children which was the first thing I thought of. http://vigelandscupturepark.blogspot.co.uk/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Thank you for link, it was very interesting for me. I love art, especially when it contains humor.
   And what about the love locks? My daughter saw it also in Paris. I think it is a nice new phenomenon. Like hearts on a tree or on a wall.

   Vymazat
 3. Mimča znám z Kampy, příště se půjdu mrknout na vysílač. Navíc tam mám zaškrtnutý bar s houpačkami a výhledem, tak to bude 2 v 1 :-) Potvrzuji že tučňáci opravdu svítí a že i v Paříži je Most umění plný zámků zamilovaných ;-) Někteří chodí patřičně vybaveni, ti co příjdou s prázdnou nakoupí rovnou na mostě od mazaných obchodníků... Myslím že v Praze to bude stejné :-) Zrcadlící vlna je super!
  Zdravím z jihu ;-)
  Anýzovka

  OdpovědětVymazat