úterý 1. října 2013

Seznamte se - Oskar

Oskar

Blíží se čas, kdy je potřeba myslet na jaro a spolu s ním na jarní přírůstky ve stádu. Což o to, Bivoj je v plné síle. Určitě přibyl na váze a ve vzduchu cítí, že přichází jeho čas. Neklidně obchází ohradu a předvádí své mohutné rohy, tělo i hlas. Zato s kozlíkem Jurou podzimní touhy ani nehnou. Ještě stále se vzpamatovává z letního churavění, nemoc i léčba mu daly zabrat. Zajímá se jen o Bambuli, ale tady mám podezření, že je pojí pouze společná touha po šrotu a dalších pamlscích.

Jura a jeden z letošních beránků

No jo, jenže bez pořádného kozla není kůzlat a bez kůzlat nebude mléka a já už si na něj i na všech výrobcích z něj udělaných tak zvykla.
Zrovna včera byly švestkové knedlíky sypané strouhaným tvarohem z kozího mléka. Čerstvý tvaroh = skvělá pochoutka. Nemůžeme si držet čtyři kozy bez užitku. Nemůžeme ani vozit čtyři kozy k cizímu kozlíkovi s možností, že se to třeba ani nepovede. A tak se začal schánět nový chovný kozel. Nevěřila bych, že je to tak nedostatkové zvíře. Sotva se nějaký inzerát objevil, vzápětí byl nabízený krasavec prodán. Nakonec rozhodla náhoda a rychlý telefonát a do našeho stáda přibyl kozlí krasavec.

ani svačinka nerozptýlila jeho pozornost

Tady se o nezájmu nedalo mluvit. Zájem byl z jeho strany ihned, viditelný i cítěný, ten odér se nesl všude. Jen holky si nějak nemohly zvyknout, že je o ně najednou takový hřmotný zájem. Balbína dala rázně najevo, že o ní se tedy rozhodně zajímat nebude, dokud sama nebude chtít. Dorota nestačila prchat, pobíhala s kozlem v závěsu kolem dokola, ovce nestačily valit oči. Slečna Emilka se raději schovávala v houští. Jen Bambuli to nechávalo chladnou. Má přece nás a případně Juru.

zaplaťpánbů, myslí si Dora za rohem, konečně dal pokoj a honí zas tu druhou

To by nebyl Krok ve své kůži, kdyby nezkusil vyprovokovat honičku. A Oskar se chytil.

pojď si hrát!

chodí pešek okolo!

už nemůžu

je mi vedro

a já to musím zajíst

 Sázíme se teď, jaká budou na jaře kůzlátka. Bílá nebo hnědá? A která bude první? 

Těším se :-)