úterý 1. října 2013

Seznamte se - Oskar

Oskar

Blíží se čas, kdy je potřeba myslet na jaro a spolu s ním na jarní přírůstky ve stádu. Což o to, Bivoj je v plné síle. Určitě přibyl na váze a ve vzduchu cítí, že přichází jeho čas. Neklidně obchází ohradu a předvádí své mohutné rohy, tělo i hlas. Zato s kozlíkem Jurou podzimní touhy ani nehnou. Ještě stále se vzpamatovává z letního churavění, nemoc i léčba mu daly zabrat. Zajímá se jen o Bambuli, ale tady mám podezření, že je pojí pouze společná touha po šrotu a dalších pamlscích.

Jura a jeden z letošních beránků

No jo, jenže bez pořádného kozla není kůzlat a bez kůzlat nebude mléka a já už si na něj i na všech výrobcích z něj udělaných tak zvykla.
Zrovna včera byly švestkové knedlíky sypané strouhaným tvarohem z kozího mléka. Čerstvý tvaroh = skvělá pochoutka. Nemůžeme si držet čtyři kozy bez užitku. Nemůžeme ani vozit čtyři kozy k cizímu kozlíkovi s možností, že se to třeba ani nepovede. A tak se začal schánět nový chovný kozel. Nevěřila bych, že je to tak nedostatkové zvíře. Sotva se nějaký inzerát objevil, vzápětí byl nabízený krasavec prodán. Nakonec rozhodla náhoda a rychlý telefonát a do našeho stáda přibyl kozlí krasavec.

ani svačinka nerozptýlila jeho pozornost

Tady se o nezájmu nedalo mluvit. Zájem byl z jeho strany ihned, viditelný i cítěný, ten odér se nesl všude. Jen holky si nějak nemohly zvyknout, že je o ně najednou takový hřmotný zájem. Balbína dala rázně najevo, že o ní se tedy rozhodně zajímat nebude, dokud sama nebude chtít. Dorota nestačila prchat, pobíhala s kozlem v závěsu kolem dokola, ovce nestačily valit oči. Slečna Emilka se raději schovávala v houští. Jen Bambuli to nechávalo chladnou. Má přece nás a případně Juru.

zaplaťpánbů, myslí si Dora za rohem, konečně dal pokoj a honí zas tu druhou

To by nebyl Krok ve své kůži, kdyby nezkusil vyprovokovat honičku. A Oskar se chytil.

pojď si hrát!

chodí pešek okolo!

už nemůžu

je mi vedro

a já to musím zajíst

 Sázíme se teď, jaká budou na jaře kůzlátka. Bílá nebo hnědá? A která bude první? 

Těším se :-)

12 komentářů:

 1. Mr google is a little bit tiered tonight and I can´t really understand ;o) but I like the pictures of your goats an dog, how they are talking to each other.
  Have a good time
  Birgit

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Yes, my mother language is quite difficult for Mr Google :-) Especialy when I write my stories. Oscar is our new animal. Billy-goat. We need him for new generation of goats and for my making chees - this is something what I love and also my family.

   Thank you for kind comment. Have a nice day!

   Vymazat
  2. Thank´s Vlad´ka for your translation!! I´m looking forward for our first lambs, but it will take several month, they are too young now.
   Birgit

   Vymazat
 2. Fajnie masz mogąc mieszkać w takim zoo. ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. Koukam ze Krok Oskara pekne honil a asi Oskar vyhral.Doufam ze se holkam zamlouval.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krok je taková hračička. Jako ovčák se moc neosvědčil. Spíš kde může, tam překáží. Zvířátka on provokuje rád, ale sem tam od nich dostane pěknou ránu do boku.

   Vymazat
 4. Ale, další člen do početné rodiny? Tak přeji - hodně kůzlátek a následně hodně mléka!!!!! LenkaK

  OdpovědětVymazat
 5. Pewnie już ze soba chłopaki-kozły trochę konkurują :) A co to będzie wiosną?

  OdpovědětVymazat
 6. Ten je teda krasavec!
  Ale Jura se mi taky moc líbí :)

  OdpovědětVymazat
 7. Je fakt krásný a doufám s tebou, že se bude činit.

  OdpovědětVymazat
 8. jé, to je úsměvné, ty tvé zvířecí příběhy :)
  určitě se už holkám kulatí bříška. ať vše hezky dojde do zdárného zimního/jarního? nadělení!

  OdpovědětVymazat