pondělí 17. února 2014

Mlsná kozo, pojď na zelí...


Naše malá ZOO slouží rodinkám ze vsi jako cíl vycházek, trénink poznávání zvířátek i k nácviku prvních slov. Za odměnu za tyto výukové chvilky holky dostávají pamlsky. Nějak jsme to vzdali lidem zakazovat krmení naší zvěře. Místo toho trpělivě vysvětlujeme, co ano a co ne.
Každá výprava k vratům ohrady má své signály. Jedni šustí pytlíkem, druzí pískají, jiní volají, ale mimochodem, já vím jedno tajemství, holky slyší prostě na všechno. Jemné otřesy půdy, šoupnutí nohou, družný hovor kolemjdoucích, a už se hrnou a prostrkují mlsné čumáky skrz oka pletiva.Jediné, co je od této činnosti odradí, je čas krmení. To se mohou děti uvolat, dospělí upískat, šanci ale nemají.
Ovce se poslušně nastaví kolem jeslí, Oskar vyskočí na vyhlídku a sleduje, jestli něco neodpadlo.

Kozy vyčkávají na okamžik nepozornosti, aby mohly vniknout dovnitř. Protože tam, co se nabírá to voňavé a lakávé, tam musí být přímo ráj! A která se tam dostane, pak zažívá labužnický ráj na zemi.

Tak jak to dneska vypadá?

Jaké mám šance?

Hmmm! To je vůně!

Achich ach, na tyhle škvíry jsem prostě moc tlustá :-(

To Bambule se i přes své těhotenské břicho protáhne vždycky. Pro tu dobrotu na konci stébel, co si tu může vybírat, se změní v gumu, jinak si to neumím vysvětlit.

 Tak ale teď už ven a mlsat se bude zase až zítra...

5 komentářů:

 1. To je krasna reportaz ,obecenstvu mas rict aby kzady prines balik nejakeho dobreho a vonaveho sena.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Eliško, seno je tu u nás na vsi nedostatkové zboží, všichni sečou sekačkami. Znám i takové, kteří si jdou seno pro morče koupit do zverimexu (obchod pro chovatele), přestože je všude trávy... Posunuli jsme se s dobou někam úplně jinam, předkové by kroutili hlavami.

   Vymazat
 2. Krásné fotky. Vidím, že máte veselo:-). Vladi, děkuji, jak jsi to krásně u mně na blogu napsala. Cítím to úplně stejně. Pěkné dny Věra

  OdpovědětVymazat
 3. Vladko,
  krasna "reportaz" z koziho/ovciho kralovstvi, musi jim u vas zit moc fajn!

  OdpovědětVymazat
 4. Na takové krasavce bych se taky chodila dívat, to si piš.

  OdpovědětVymazat