neděle 9. února 2014

Předjaří

Bárbra byla posledně moc dobrá máma

Je nějak teplo, ptáci začali zpívat jarní písničky, sníh jde dolů a je z něj špinavá břečka. Holky už jsou jako koule. Ztěžka se posunují vpřed, není to to, na co jsme zvyklí. Zašustit pytlíkem a stádo nás div nepřeválcovalo. To je teď jinak. Chuť je stejná, ale tempo mdlé. Komu by se chtělo běhat po rozbředlém sněhu s dvojnásobnou zátěží? Tipujeme, která bude asi první. Dora vypadá na dvojčata, Balbína má boky široké a rozvlněné, ale taky prvničky se zakulatily. Začínají se jim nalévat vemínka.
U oveček se to tak nepozná. Maskují se vlnou a taky to bude o měsíc později.


V dosud klidném stádě začíná stoupat nervozita. Nejdřív začal Bivoj. Asi se mu nelíbilo, že podstrojuji kozám, tak si to s nimi chtěl rychle vyřídit. Představte si téměř stokilové zvíře, jak mu nožky hrají, připravuje se na rozběh, vyhlíží si oběť a pak se na ni rozběhne, rohypřipravené k nárazu. Slabší se chytře klidí mezi stromky. Namyšlená Balbína si myslela, že ho přepere. To by nemuselo dopadnout dobře. A tak byl Bivoj potrestaný samotkou.No, moc nekoukej, byl jsi zlobivý kluk.

Na druhý den si zase vyřizovaly účty vedoucí ovce s kozlem Oskarem. Je to sice šampion, extratřída, pěkně urostlý, ale má jednu nevýhodu - nemá rohy. Zato Teta s Kazi ano. A protože už jsou to dámy v nejlepším věku, tak i jejich rohy jsou parádní. Oskar byl zahnaný do patřičných mezí.

Myslím, že už si takto vysvětlují, jak to v příštích týdnech bude fungovat. No, a my abychom se taky připravili. Začnou nám kozí a ovčácké žně :-)

Hezké dny!

4 komentáře:

  1. Tak koukám, že vás čeká spousta práce ... a já už se moc těším na fotečky té ovčí a kozí drobotiny. Přeju, aby všechno probíhalo dobře a nebyly žádné ztráty.

    OdpovědětVymazat
  2. Vladko drzim palce aby holkam slo vsechno bez problemu .S berany mas pravdu porad po nich musis jednim okem koukat protoze nikdy nevis jak to muze dopadnout.

    OdpovědětVymazat
  3. Přeji hodně zdravé drobotiny a pěkné dny. Pavla LuciUs

    OdpovědětVymazat