sobota 19. července 2014

Angora na zkoušku

zkušební vzorek

 První klubíčko ze směsy angora - merino je upředeno. Předla jsem prozatím jen na vřetánku. Angora v česanci byla i nadále jako živá, takže jsem si nakonec brala do ruky jen malé chomáčky, které se daly zvládnout. Merino v česanci nebylo skoro poznat. Stejně králičí chlupy poletovaly po okolí.Vznikla dvojnitka, krásně bílá v porovnání s přadýnkem čistého merina.


Pokud se mi podaří napříst dostatečné množství, ráda bych svetr s tímto vzorem. Ale další předení už bude na kolovratu.

9 komentářů:

 1. VLADKA super vlna vidim je tak hezka a fein.Posilam hezky vikend pa Karin

  OdpovědětVymazat
 2. Angora to najprzyjemniejsza w dotyku wełna. Mój pierwszy kot dachowiec Miał, był półangorka, miał niezwykle jedwabiste futerko, tak jak królik mojej córki. Najgorsze jest to, że te zwierzęta muszą ginąć dla swojego futra. Z mojego obecnego kota wyczesuję futro i je zbieram do filcowania.
  Fajny wzór lubię ażury, w sam raz na obecne upały.
  Pozdrówki.

  OdpovědětVymazat
 3. Ta bila je opravdu bila ,,svetr s tim vzorkem bude hezky.

  OdpovědětVymazat
 4. Piękne nitki :D
  Angora sama jest niesamowicie biała, nie znam włókna, które byłoby równie białe no chyba tylko jedwab morwowy. Samej angory nie lubię prząść bo to trudny materiał, ma krótki włos za to wymieszana z wełną przędzie się wyśmienicie a wełna zyskuje na tym bardzo.
  Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

  OdpovědětVymazat
 5. Nádherné. Vladi, ty jsi čarodějka, dobrodějka:-). Pěkné dny Věra

  OdpovědětVymazat
 6. můžu se zeptat? to je jedna nitka krílák, jedna ovce? nebo to mixuješ při česání,

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to namíchaný při česání. Teď už to mám všechno spředeno, bylo toho téměř kilo, takže můžu trochu posoudit, že jsem udělala dobře. Angora strašlivě lepí na všechno, poletuje vzduchem, střílí elektřinu, merino ji alespoň trochu krotí. A na jemnosti nebo bělosti jí to neubírá.

   Vymazat