neděle 7. prosince 2014

Vánoční tkaní


Posledních pár týdnů stav opravdu nezahálí. Osnova vlněná střídá osnovu bavlněnou, bílá barevnou nebo tenká nit silnou. Většinu tvoří dárky, takže se budu chlubit až po Vánocích, ale tkaní z tohoto víkendu ukázat můžu.
 Už dávno jsem se chtěla vrátit k technice "summer and winter". Kreslila jsem si různé motivky, které by můj osmilistý stav zvládnul. Vychází jich docela hodně, a to zůstávám pouze u nezdvojených prvků. Pokud bych zapojila ještě opakování prvku v motivu, mohla bych pokračovat se složitějšími vzory, ale to mi zatím nestačí mozek zpracovat. Už chápu, proč si někteří tkalci pořizují počítačové programy, které jim s tím pomáhají. Na druhou stranu si ale můžu říct, že nezakrním, když si čas od času potrápím svou hlavu nějakým pěkným tkalcovským vzorečkem :-D

Úzký pruh na začátku mi napověděl, že musím pro útek změnit materiál, sílu nitě i barvu, která byla příliš světlá. Přestala jsem v tomto směru litovat materiálu, o který takto přijdu, protože hlavní je výsledek a s určitou ztrátou se musí počítat.
začátek

Mám ráda pastelové barvy, tón v tónu, ale okolí se to moc nelíbí, tak druhou polovinu osnovy zaplní vánoční zelenočervená kombinace. Na mě moc křiklavé, ale je fakt, že na zeleném podkladu červená srdíčka vyniknou.
summer and winter - konec a nový začátek

Hezký zbytek adventní neděle!