sobota 7. února 2015

Kašmírky jsou drobátko hysterky


"Honem poběž, Dora rodí mamuta", slyším ode dveří volat manžela. Chtíc nechtíc, jdu si hrát na porodní asistentku, ačkoliv vůbec nevím, jak na to a jestli se tam nakonec neskácím. Už z dálky je slyšet Dořin řev, soused se u plotu snaží vypátrat, odkud ten jekot jde, když všechny kozy stojí a klidně si přežvykují svou denní dávku.  Dora leží ve svém apartmá vysílená na břiše, ale když mě vidí, stoupne si do výhrůžné pozice. Tuhle kozu se nám nepodařilo zcela ochočit. Je v ní pořád hodně divoké svobodomyslné krve. Zezadu jí čouhá obrovská hlava s vyplazeným růžovým jazýčkem a jedno kopýtko. Dora ječí, tlačí, ale "mamut" se nepohne ani o píď.
Zapomněla jsem na omdlévání, ten jekot mě popostrkuje k činu. Někde tam přece musí být ještě jedna noha. Naštěstí byla k nahmatání a tak s dalším a dalším jekem pomáhám "mamutovi", který vypadá, že se škrtí, uvolnit nejprve jednu nohu a pak druhou a pak už to jde snáz, ráz naráz, "mamut" je venku.
Dořin jekot se změnil v kozí pomrukování. Viditelně se jí ulevilo. Klesla do podestýlky a s velkou mateřskou láskou začala svého "mamutka" čistit. Teď už to zvládne sama.


Za dvě hodiny už se z "mamutka" vyklubalo obrovské, nohaté kůzle. Nechce se mi věřit, že je to holka. Měla jsem jméno pro kluka! Beru Dorátko do rukou, abych mu ošetřila pupečník, a to ječí, jako když ho na nože berou. Jóó, kašmírky jsou prostě hysterky uřvané.


Tak teď vážně nevím. Byla nakonec moje pomoc potřeba? Možná by to zvládla Dora sama. Jen si u toho prostě potřebovala pořádně zaječet. Po kašmírsku.

9 komentářů:

 1. Vladko udelala jsi dobre ze jsi pomohla oni se ty velka miminka potrebuji narodit rychle plus Dorotce se ulevilo .Neni to krasne kdyz si hrajeme na porodni baby a vse dobre dopadne.,mate krasnou slecinku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A má se k světu. Je to opravdu kus proti tomu, co se narodilo dnes. Taková dvě houďátka, ani nožky je neunesou. A tahle už běhá kolem mámy, jako by jí byl týden.

   Vymazat
 2. krásna kozenka, je to dobrý pocit keď nám niečo živé pribudne . U nás sa teraz liahnu kuriatka a oči len sledujú cez sklo v liahni koľko sa ich vykotúľa a ako sa im darí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Člověk to má v sobě, rozněžňuje se nad vším, co pípá, mňouká, kňourá nebo vydává jiné zvuky. Tak ať se kuřátkům daří!

   Vymazat
 3. Ta je nádherná!!!! A určitě je dobře, že jsi pomohla, mohla se hodně vysílit při tom marném tlačení. Jste šikulky všechny tři!!!! LenkaK

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Připadám si jako porodní asistentka. Na světě jsou další dvě. Ty šly samy, jsou mrňavoučký, ale zase jsem je musela pomoct očistit, učit sát, dostat do nich první mlíčko. To jedno vypadalo, že nebude k životu. Za chvíli jdu na kontrolu, snad bude lepší.

   Vymazat
 4. noufff! prvýkrát nakuknem, a hneď také dramatické! určite dobre, že ste pri tom boli, aj pre mláďatko, aj pre mamizvieratko. nech sa vám darí!

  OdpovědětVymazat
 5. mohla by si to Dora pamatovat, jak jsi jí pomohla, a trochu víc se nechat ochočit, holka. ale bylo to drama, četla jsem se zatajeným dechem. jsi šikovná, jak to se zvířaty umíš.

  OdpovědětVymazat
 6. mohla by si to Dora pamatovat, jak jsi jí pomohla, a trochu víc se nechat ochočit, holka. ale bylo to drama, četla jsem se zatajeným dechem. jsi šikovná, jak to se zvířaty umíš.

  OdpovědětVymazat