pondělí 30. března 2015

Pátý den



Naše ovce se nějak rozhodly, že už nebudou nocovat s kozami. Asi jim to rohaté čertiskové stádo leze na nervy. K dispozici sice mají další dva otevřené přístřešky nastlané slámou, ale dámy si usmyslely, a to těsně před porodem, že budou nocovat venku. Nechodí spát úplně pod širák. Našly si místo v mlází, zastřešené korunami smrčků. Vyhrabaly si tam zákopy a každý den se tam spokojeně rozvalí. Tetě jsme to nedovolili. Nepřišlo mi rozumné, aby ta její vyžlata spala s ostatními venku. Jaro ještě neudeřilo v plné síle. Touhu po stádu Teta denně vyjadřovala usilovným bečením a mlácením kopýtky do vrátek.

Pátý den už je celkem jasné, že si vytvořila vztah ke všem třem jehničkám. 
Žádné neodstrkuje, hlídá si je. Sluníčko svítí, můžete ven.

Krok si neodpustí opatrné seznamování. Ví, že nesmí ublížit.


Když dvě pijou, třetí musí počkat... No, já mám už bříško plné!

Bééé, všechny tři najednou nééé...

A teď honem na obhlídku, kde je co dobrého pro mámu k snědku...

Držte se mě a učte se...

Trošku nuda, to učení...

Neproběhneme se raději?

Co to ta máma pořád hledá?

Flíček - konečně se mi ji podařilo vyfotit

Hlavounek - poslední z trojky. Její hlava bývala bílá. 
Jenže chodí pít zásadně zezadu a tak občas schytá spršku něčeho nevábného. 

A Kudrnka - těším se na její vlnu. To budou lokýnky!

Odpoledne přineslo nepříjemný déšť.
 K velké nelibosti Tety byla tahle rodinka zase zavřena do jejich apartmánu.
Béééé! Pusťte mnééé!
Až zase příště.

9 komentářů:

 1. Koukám, že malé ovečky ještě nemají gumičku na ocásku. Nebo nezakracujete? My máme ovčínek bez dveří, není u nás taková zima. Když byly jehňatům dva dny, tak jsme je chodili večer zkontrolovat. Ovce s nimi couraly při svitu měsíce po tmě a pořád se pásly. Tak jsme museli mrňousy přenést do ovčínku, staré se přicouraly a dostaly úplatek. Možná by zalezly samy. MarunaP

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nějak jsme si to v tom fofru (rodí se další) a při jejich velikosti neuvědomili. Ale už nám to připomněla i dcera. Ono je opravdu nejlepší nasadit jim to co nejdřív. Líp to snášejí. Tak kroužkování bude zřejmě dneska. Je jim týden, budou ještě dostávat selen, vezmem to při jednom. Jestli nás zase nezaměstná další rodička. To pak vždycky probíhá akce kulový blesk, hledáme nejlepší řešení, kam kterou ustájit.
   U nás je problém, že i s kozama už je jich moc. A kde jsou kozy, tam ovce s jehňaty instinktivně nejdou. A kozy jsou vyč......ý, takže si vždy zaberou nejlepší místo. Taky bych nerada, aby mi některá z nich jehně nenapálila, jsou to přece jen rohatice, respekt z nich má i Krok.

   Vymazat
 2. Ślicznie się mnoży nowe życie u Ciebie. Pogłaskanki dla zwierzaczków.

  OdpovědětVymazat
 3. Bože, jsou k umuchlání! Jo a té komedii s vemínkem jsem se zasmála. A Jonáš je stejný, jako ta koza. Taky mu nevysvětlíš, že když mu proleze dírou tělíčko, neproleze tam jeho hlava. A couvat taky neumíme. Málem si tu hlavu urval. Majda jej tahala za hlavu a já tlačila do zadku a strkala zpátky. Chvíli brečel a víš co? Šel to zkoušet s úsměvem znovu. Chachar:-)). Pa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tuhle jsem viděla video, co dokáže batole vynalézt, aby se dostalo z postýlky. Fakt si jsou dětičky s těmi mými chlupáči v mnohém podobné. Nakonec všichni pocházíme z jednoho praprapra, ne?

   Vymazat
 4. Słodkie są ! Po prostu, słodkie. :)

  OdpovědětVymazat
 5. Je ty jsou hezounky je videt ze se o ne mamka stara .Ted uz jen aby to slunicko zacalo vic hrat a trava rust a bude dobre.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás opět sněží :-( Ovcím to nevadí, ale mně strašně!!!!! I hate it!

   Vymazat