pondělí 1. června 2015

Olše s cibulí


Datum sběru: 23.5.2015
Lokalita: pastvina
Rostlinná část: šištice olše lepkavé, cibulové slupky
Mořidlo: kamenec
Materiál: vlna valaška a charolaise


Po pastvinách se ještě stále válí spoustu drobných olšových šištic a mě jejich barva zaujala natolik, že jsem si s ní trochu zaexperimentovala. Co třeba kombinace se zlatými cibulovými slupkami? Barva vyšla jen o něco málo sytější než předtím z šištic samotných. Na fotografii je to ta nahoře.

3 komentáře:

 1. Moc hezké barvičky!!! Zrovna včera jsem barvila olší - a to jak listy, tak i šišticemi, takže až to uschne, tak se taky pochlubím :-D. A opičím se :-) , teď jsem k té vodě ze šištiček přidala cibulové slupky a jsem zvědavá na moji výslednou barvu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám letos barvy nějaké bledší. Barvím stejným způsobem, ale mám jiný kamenec. Dumám, jestli by to nemohlo být tím. Mám ještě uděláno spoustu dalších druhů barev, ale těžce nestíhám dokumentovat. Ty listy z olše mám také - to bude příští článek. Moc se mi ty barvy líbí, v reálu, fotka je totiž dost zkreslila. Olši si zařazuji ke svým stálicím. Rozhodně se k ní budu vracet.
   Škoda, že si výsledky nemůžeme porovnat ve skutečnosti, moc by mě zajímalo, jak ti barvy vyšly.

   Vymazat
  2. Já jsem zase vloni olší nebarvila neb jsem nevěděla kam na ni :-D, takže letos mám premiéru a není s čím srovnávat. Koukala jsem, jak precizně si děláš poznámky o použitém barvivu, mořidle a materiálu .... to si určitě zavedu taky A máš pravdu, je škoda, že si výsledky nemůžeme porovnat v reálu, protože by to bylo určitě moc zajímavé a určitě bychom zjistily, že se naše barvičky liší. Já už teď marně hledám u olšového listí nazelenalou, o které píšeš, ale dost možná, že to bude způsobené i tím, že moje olše vyrostla přímo u koryta Labe, kdežto ta tvoje na pastvině.

   Vymazat