pondělí 1. června 2015

Sára a trojčata Teťata


Jméno pro novou kozičku se rychle ujalo. Hodí se k ní. Sára se rychle přizpůsobila. Zjistila, že nejlépe se k ní chová Oskar, a tak hledá ochranu za jeho velkým tělem a běhá za ním jako pejsek. Když se jí ztratí z dohledu, dožaduje se jeho přítomnosti hlasitým mečením.
Sára je všude tam, kde se popásají kozy. Dodržuje uctivou vzdálenost a holky ji začínají tolerovat.  Už také konečně žere. Včera jí do jídla moc nebylo. Naše pastviny se s její bývalou osluněnou a šťavnatou loukou nedají srovnat, ale zas tu máme něco, co kozy rády, výhonky ostružin a malin, listy stromů i kůru k okousání. Ihned pochopila a přidala se k ostatním.


Bude to chytrá holka.

Z vysoké trávy už je pomalu zase anglický trávník. Trčí z ní jenom vysoké kopřivy, které po částech sečeme. Dokud stojí, holky si jich nevšimnou. Posečené a zavadlé už je ale nepálí, a tak si na nich pochutnávají.

Tetiny trojčata - jehničky krásně přirůstají. První dvě máma s klidem uživí. Mrně si přicucává zbytek po sestrách a každé ráno a večer vycucne dvě láhve kozího mléka. Je to favorit ve sprintu k láhvi, první ze stáda.Krásně jim přirůstá vlna. Budou ji mít po mámě, jemně kudrnatou.