čtvrtek 31. března 2016

MiminkaRozdíl mezi lidským a ovčím mládětem je v rychlosti, jakou se o sebe takový tvoreček umí postarat. To co u lidského miminka trvá celý rok, myslím tím postavit se na nohy a stačit máminu kroku, to je u jehňátka otázka prvních pár hodin.
Roztomilé capání a klopýtání dvouletých capartů se rovná druhému  jehněčímu dni. Třetí den běhají jehňata podobně jako tříleté dětičky.Naši měsíc staří kozlí kluci se už chovají jako puberťáci a s jehňaty to za měsíc nebude jiné. Čas jim tak rychle ubíhá. Jim je to ale zřejmě šuma fuk. Kdo by se tím trápil? Svůj krátký život stráví tak, jak mají. Nebudou si z něho ukracovat čas zbytečnostmi.


To by bylo...

abych tě, teta...
 nepřepral...

6 komentářů:

 1. Krásné fotky a videa. Ať se mláďátkům daří! IVana

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné! Já to šťastné skotačení těm mrňatům moc přeji. Naši mají měsíc a zdálo se mi, že se pořád nožičkama drbou... Vlezly na ně z maminek klíšťata-kloši(nebo něco podobného) a tak to chtělo postřik. Zabralo to, stříkala jsem je jen do "podpaží" a slabin, mámy to dostaly jen do "podpaží" (aby malí neměli postříkané vemínko). Zabralo to a jim líp. MarunaP

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je jasné, že to budu muset za chvíli řešit taky. Kloši asi ne, ale klíšťata jistojistě. Už je tahám ze psa i kocoura a sama už jsem taky jedno měla. Prohlížím slabiny a zatím je pokoj. Ještě není tráva.

   Vymazat
 3. Krásná miminka i maminky a vůbec všichna zvířátka ...
  Hezké jarní dny přeju. Jarka

  OdpovědětVymazat