pondělí 28. srpna 2017

Bivoj


Stádo potřebovalo nutně svého vedoucího hrdinu, který udělá pořádek mezi puberťáckými výrostky. Letos je to na pastvině totiž samý beránek. Někteří už se ani pod mámu nevejdou a když jdou ukojit své sací touhy, mámu div nenadzvednou a sami si pod ni musí lehnout. Zároveň se ale u nich probouzí i jiné touhy, pro ně zatím neznámé. A tak se to mezi sebou ducá a drká a strká… Pořádný beran by měl umět zakročit. A holky si zaslouží někoho krásného.
Tak jsme vybírali. Rozpálené výstaviště v Českých Budějovicích, právě probíhal ovčácký den v rámci kterého se odehrávalo i hodnocení chovných beranů. A valášků tam pár bylo. Někdo kouká na vzrůst, držení těla, zuby nebo rohy, já se dívala na barvu a zvlnění vlny. A byl tam krásný kus, který mě upoutal. Prý bude šance mít zbarvené potomstvo, tak z toho mám fakt radost. I z toho, jaký je to krasavec, jak se hrdě nese a že do našeho stádečka vlije novou krev. Jen jeho rohy budí respekt i vzhledem k tomu, že ještě pořád porostou. Takže jsme si slíbili – žádné mazlení, žádné drbání, ani krmení z ruky!!!
Byli tam i další krasavci, co poutali pozornost. Škoda jen, že se mi nepodařil vyfotit jakobí beránek, měl impozantní rohy i zbarvení.
Klabonosý krasavec. Moc pěkný, ale už nebyl k mání.

Suffolk - proti rozcuchaným valáškům vypadají jako plyšáci.

Netušila jsem, že romney jsou tak podobní merinu. Tenhle byl krasavec.

Žádné komentáře:

Okomentovat